Reklama

Reklama

Jeździecka Cavaliada. Wojciech Wojcianiec wygrał pierwszy konkurs dużej rundy

Wojciech Wojcianiec (JKS Melloni Horses) wygrał w hali Torwaru konkurs szybkości dużej rundy pierwszego dnia Cavaliady w Warszawie. Czołowi jeźdźcy rankingu Ligi Europy Centralnej do niedzieli walczyć będą o prawo startu w finale Pucharu Świata.

Dosiadając Naccord Melloni - gniadego ogiera holenderskiej hodowli, 39-letni Wojcianiec pokonał parkur z przeszkodami wymagającymi oddania 15 skoków bezbłędnie i w najkrótszym czasie (56,05). Drugie miejsce z czasem 58,06 zajął mistrz Polski Jarosław Skrzyczyński, tym razem na siwym Jerico, który odnotowanym w czwartkowy wieczór wynikiem umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji LEC. Trzecie miejsce wywalczył Austriak Gerfried Puck na Bingo Du Parc (58,96).

Reklama

Warszawskie zawody są ostatnią imprezą Ligi Europy Centralnej, która wyłoni trzech najlepszych skoczków z prawem startu w finałowych zawodach Pucharu Świata w Goeteborgu (4-7 kwietnia). Do klasyfikacji LEC poza czwartkowym konkursem szybkości liczyć się będzie piątkowy konkurs 150 cm z rozgrywką oraz niedzielny Grand Prix, będący także finałem Cavaliada Tour 2018/2019. W ramach cyklu odbyły się wcześniej zawody w Lublinie, Poznaniu i Krakowie.

Poza skokami przez przeszkody, podczas Cavaliady rozgrywane są zawody w ujeżdżeniu, powożeniu i halowej formule WKKW. Do niedzieli w hali Torwaru zaprezentuje się łącznie blisko 160 zawodników i 300 koni. Zmaganiom sportowym towarzyszą pokazy hippiczne oraz branżowe targi.

Wyniki czwartkowego konkursu szybkości (duża runda, 145 cm):

1. Wojciech Wojcianiec (JKS Melloni Horses/Naccord Melloni) czas 56,05

2. Jarosław Skrzyczyński (Agro-Handel Śrem/Jerico)               58,06            

3. Gerfried Puck (Austria/Bingo Du Parc)                         58,96

Dowiedz się więcej na temat: Cavaliada | Wojciech Wojcianiec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje