Reklama

Reklama

ITTF Challenge w tenisie stołowym: wygrane Azjatów w Hiszpanii

Japonka Saki Shibata i Koreańczyk Minhyeok Kim zwyciężyli w zakończonym w niedzielę turnieju ITTF w tenisie stołowym w hiszpańskiej Guadalajarze.

Japonka Saki Shibata i Koreańczyk Minhyeok Kim zwyciężyli w zakończonym w niedzielę turnieju ITTF w tenisie stołowym w hiszpańskiej Guadalajarze.

W spotkaniach finałowych Shibata wygrała z rodaczką Hitomi Sato 4:2, a Kim pokonał Austriaka Roberta Gardosa 4:1.

W grze podwójnej triumfowali: Japonki Honoka Hashimoto i Sato oraz Koreańczycy Jaehyun An, Seungmin Cho.

Finałowymi rywalkami Hashimoto i Sato były reprezentantki Luksemburga Sarah de Nutte i 54-letnia Xi Xia Lian, była mistrzyni Europy w grze mieszanej z Lucjanem Błaszczykiem.

W Guadalajarze startowały Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc. W deblu osiągnęły ćwierćfinał (porażka z duetem z Luksemburga), zaś indywidualnie Partyka dotarła do drugiej rundy (1/8 finału); Grzybowska-Franc odpadła w pierwszej.

Reklama

Turniej w Hiszpanii był jednym z ostatnich sprawdzianów przed drużynowymi mistrzostwami świata, które odbędą się w szwedzkim Halmstad od 29 kwietnia do 6 maja.

Wyniki finałów gry pojedynczej:

kobiety

Saki Shibata - Hitomi Sato (obie Japonia) 4:2 (11:5, 11:9, 11:6, 13:15, 6:11, 11:7)

mężczyźni

Minhyeok Kim (Korea Płd.) - Robert Gardos (Austria) 4:1 (11:9, 5:11, 11:5, 11:6, 14:12)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy