Reklama

Reklama

Iron Dragon Triathlon 15 września pod Krakowem

W niedzielę 15 września na terenie podkrakowskiej gminy Liszki (trasy poprowadzą m.in. przez Cholerzyn i Budzyń) odbędą się ogólnopolskie zawody Iron Dragon Triathlon.

Organizatorami imprezy są Klub Triathlonowy Water Knights z Zabierzowa, gmina Liszki i Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku "Nad Zalewem".

Uczestnicy zawodów (obowiązuje limit 200 osób) zjadą pod Kraków z całej Polski. Na liście startowej są m.in. przedstawiciele Gdańska, Łodzi, Warszawy, Ustki i Grodziska Wielkopolskiego.

Zainteresowanie imprezą miło zaskoczyło organizatorów. - Widać boom na triathlon w naszym kraju. Powstaje coraz więcej imprez i klubów triathlonowych - mówi Artur Czerwiec, trener i reprezentant Water Knights z Zabierzowa.

- To fajny sposób na życie, odskocznia od codziennych zmartwień i obowiązków. Widzę to bardzo dobrze po sobie. Mam prośbę o cierpliwość, nie od razu można zostać mistrzem świata lub Polski, dlatego nie zrażajcie się. Warto wystartować w zawodach dla rywalizacji, adrenaliny, sprawdzenia samego siebie - dodaje Artur Czerwiec.

Reklama

Uczestnicy niedzielnych zawodów będą musieli przepłynąć 1500 m (Zalew na Piaskach), a następnie przejechać na rowerze 40 km i przebiec czterokrotnie mniejszy dystans.

- Przygotowanie do takiej imprezy kompletnemu amatorowi zajmują kilka miesięcy regularnych ćwiczeń. Jak znaleźć na to czas? Odpowiem w ten sposób - triathloniści to bardzo dobrze zorganizowani ludzie, potrafią połączyć pracę z treningami, chociaż wiem, że nie jest to łatwe - podkreśla Jakub Lenczowski, jeden z organizatorów zawodów.

Program zawodów (niedziela, 15.09)

08:30 - 10:30 wydawanie pakietów startowych (biuro zawodów, Karczma Rohatyna/Cholerzyn)
09:30 - 11:00 wprowadzanie rowerów do strefy zmian
11:00 odprawa techniczna (okolice startu)
11:30 oficjalne otwarcie Triathlon Iron Dragon
12:00 start
15:00 - 16:30 wydawanie rowerów ze strefy zmian
16:00 zamknięcie trasy
16:00 - 16:30 ceremonia wręczania nagród

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL