Reklama

Reklama

Ireneusz Pepłowski nowym trenerem kadry kobiet w ciężarach

Nowym trener kadry Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów został Ireneusz Pepłowski. Na stanowisku zastąpił Ivana Grikurovi.

Nowym trener kadry Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów został Ireneusz Pepłowski. Na stanowisku zastąpił Ivana Grikurovi.

Pepłowski dotychczas był szkoleniowcem kadry juniorek do lat 17. Jednym, choć nie jedynym powodem rezygnacji dotychczasowego opiekuna kobiet, był pogorszający się stan zdrowia.

"Jest mi bardzo przykro, że doszło do tej dymisji. Dla mnie Ivan Grikurovi jest jedynym gwarantem sukcesów tej reprezentacji. Niestety, nie wszyscy byli w stanie to zrozumieć. Mam nadzieję, że nowy trener w sposób zdecydowany "oczyści" kadrę narodową kobiet z zawodniczek, które do ciężkiej pracy w kadrze trener Grikurovi musiał specjalnie "zapraszać". Dla mnie takie sytuacje są nie do przyjęcia! Liczę, iż nowy opiekun kadry skupi się na bardzo wąskim gronie, które będzie szkolił pod kątem przygotowań do listopadowych mistrzostw świata w Houston i do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Bo nie wyobrażam sobie, że w Brazylii zabraknie naszych reprezentantek" - powiedział prezes PZPC Szymon Kołecki.

Reklama

Trener Pepłowski przyznał, że dobrze zdaje sobie sprawę z wyzwań, jakie przed nim staną.

"Chcę wrócić do starych, dobrych tradycji polskiej kobiecej sztangi; czyli ciężka praca z uśmiechem na ustach. Znany jestem z tego, że potrafię zbudować dobrą atmosferę, ale praca i walka przede wszystkim, to najważniejsze dla mnie zasady. Większość dziewczyn w obecnej kadrze pracowała już ze mną i zna moje wymagania, które zamierzam stanowczo egzekwować także w kadrze seniorskiej. Nie interesują mnie "wojenki poza pomostem", zamierzam skupić się na pracy z tymi zawodniczkami, które chcą dźwigać, trenować i osiągać sukcesy" - zadeklarował trener Pepłowski.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL