Reklama

Reklama

IO Rio de Janeiro: pierwsze nominacje w hokeju na trawie

Poznaliśmy już po siedmiu z 12 uczestników igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w hokeju na trawie. Wyłoniły je turnieje trzeciej rundy Ligi Światowej - kobiece w Walencji i w Antwerpii, męskie w Buenos Aires i w Antwerpii.

Wśród kobiet będą to: Korea Południowa, Holandia, Australia, Argentyna, Niemcy, Chiny i Wielka Brytania. Koreanki swą nominację wywalczyły wcześniej, ponieważ sięgnęły po mistrzostwo Azji.

Uczestnicy męskiego turnieju w Rio to obecnie: mistrz Azji - Indie, Australia, Holandia, Niemcy, Belgia, Wielka Brytania i Argentyna.

Kolejnych triumfatorów igrzysk kontynentalnych poznamy do 25 października 2015 roku. Każdy z mistrzów ma zagwarantowany start w Rio. Jeśli już po tę nominację sięgnął w trzeciej rundzie Ligi Światowej - paszport otrzyma kolejny zespół w rankingu światowym, który znalazł się na najwyższej, kolejnej pozycji w LŚ. To szansa dla drużyn, które uplasowały się w Antwerpii, Buenos Aires i Walencji na piątych, a być może i szóstych miejscach.

Reklama

Inaczej niż w innych grach zespołowych wygląda w hokeju na trawie sytuacja gospodarzy igrzysk. Męska reprezentacja Brazylii będzie uczestnikiem turnieju olimpijskiego jeśli uplasuje się w Igrzyskach Panamerykańskich na minimum szóstej pozycji. Natomiast zabraknie w Rio Brazylijek, które nie spełniły warunku postawionego przez FIH zajęcia miejsca wyższego niż czterdzieste w rankingu światowym.

Polskie reprezentacje w trzeciej rundzie LŚ w Antwerpii zajęły dziewiąte, przedostatnie miejsca. Polki mają przed sobą teoretycznie szansę występu w Rio. Wezmą udział w mistrzostwach Europy pierwszej dywizji, w których będą debiutantkami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje