Reklama

Reklama

Internetowy PP w szachach: Viktor Gažík ponownie najlepszy

Viktor Gažík (KSz Hetman Katowice) wygrał trzeci turniej internetowego Pucharu Polski w szachach, zdobywając 11,5 pkt na 13 możliwych. Słowacki mistrz międzynarodowy zwyciężył także w poprzedniej imprezie cyklu i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

W sobotnim turnieju wzięło udział 979 zawodników.

18-letni Gažík, drużynowy mistrz Polski z klubem z Katowic, wyprzedził Mirosława Lewickiego, Piotra Piesika, Igora Janika i Macieja Klekowskiego - po 11 pkt.

Pierwszy turniej PP, w którym wzięła udział rekordowa liczba 2000 zawodników, wygrała arcymistrzyni Karina Cyfka - 12,5 pkt. W drugim Słowak uzyskał 12 pkt.

W pucharowej klasyfikacji po trzech turniejach prowadzi Gažík - 245 pkt, przed Pawłem Kowalczykiem - 112 i Kacprem Piorunem - 108.

Internetowy Puchar Polski to nowa forma rywalizacji zaproponowana przez Polski Związek Szachowy. W turnieju mogą wystąpić zarówno profesjonaliści, jak i zwykli sympatycy królewskiej gry. Na cykl złożą się cztery turnieje. Ostatni odbędzie się 9 maja.

Reklama

Uczestnicy rywalizują na dystansie 13 rund systemem szwajcarskim. Tempo gry: 5 minut na partię. Za pierwsze 50 miejsc przyznawane są punkty od 100 do 1. Zwycięzcą cyklu zostaje szachista z największą liczbą punktów po czterech turniejach.

Klasyfikacja PP (po 3 z 4 turniejów):

1. Viktor Gažík           245 pkt

2. Paweł Kowalczyk        112 

3. Kacper Piorun          108 

4. Maciej Klekowski       107 

5. Piotr Dobrowolski      106 

6. Karina Cyfka           100

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje