Reklama

Reklama

Hokej na trawie. Grunwald wygrał w 1. rundzie Ligi Mistrzów

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań wygrali w Barcelonie z HC Mińsk 2-1 (1-0) w pierwszym meczu 1. rundy Ligi Mistrzów. W kolejnym spotkaniu podopieczni Karola Śnieżka w sobotę zmierzą się z Royal Leopold Bruksela.

Grunwald Poznań - HC Mińsk 2-1 (1-0)

Bramki: dla Grunwaldu - Mateusz Hulbój (13.), Artur Mikuła (56.); dla HC Mińsk - Władysław Koczkin (58.).

Poznaniacy udanie rozpoczęli batalię w Lidze Mistrzów, choć w drugiej połowie przez długie minuty musieli odpierać napór mistrza Białorusi. Rywale nie wykorzystali też kilku krótkich rogów, świetnie w bramce spisywał się Mateusz Popiołkowski. Grunwald szukał okazji w kontrataku. Po jednym z nich Artur Mikuła podwyższył wynik. Wydawało się, że nic już złego nie może przytrafić się mistrzom Polski, ale Białorusini szybko zdobyli kontaktowego gola i poznaniacy do końca musieli drżeć o wynik.

Reklama

W sobotę Grunwald zmierzy się z Royal Leopold, a na zakończenie imprezy Belgowie zagrają z HC Mińsk.

Rywalizacja w 1. rundzie toczy się w czterech trzyzespołowych grupach. Tylko zwycięzcy awansują do 1/8 finału, w której rozstawionych jest już 12 drużyn.

Wszystkie mecze rozgrywane są w Barcelonie, zawody potrwają do niedzieli.

Grunwald jest jedynym klubem w Europie, który brał udział we wszystkich 12 edycjach Ligi Mistrzów. Strzelec drugiej bramki dla wojskowych Mikuła również nieprzerwanie uczestniczy w LM od 2007 roku.

Marcin Pawlicki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy