Reklama

Reklama

Hockey Series Finals: Polacy o półfinał zagrają z Japończykami

Reprezentacja Japonii będzie rywalem polskich hokeistów na trawie w środowym ćwierćfinale turnieju Hockey Series Finals, który rozgrywany jest w indyjskim Bhubaneswar. Jest on jednocześnie kwalifikacją do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Reprezentacja Japonii będzie rywalem polskich hokeistów na trawie w środowym ćwierćfinale turnieju Hockey Series Finals, który rozgrywany jest w indyjskim Bhubaneswar. Jest on jednocześnie kwalifikacją do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Polacy występujący w grupie A pokonali Uzbekistan 4-0, a następnie doznali porażek z Indiami 1-3 oraz Rosją 2-3. Zajęli trzecie miejsce w grupie i w poniedziałek czekali na ćwierćfinałowego rywala, czyli zespół, który zajmie drugą lokatę w grupie B.

O tym zadecydował pojedynek USA z Japonią, który zakończył się remisem 2-2. Podział punktów wystarczył Amerykanom do zajęcia pierwszej lokaty w grupie i uzyskania bezpośredniego awansu do półfinału. Z kolei grupę A z kompletem punktów wygrały Indie.

Spotkania ćwierćfinałowe rozegrane zostaną w środę. Trener polskiej reprezentacji Karol Śnieżek przyznał, że o półfinał wolałby zmierzyć się z Amerykanami.

Reklama

- Dla mnie Japończycy są zdecydowanie lepszą drużyną. Oglądałem ich spotkanie z Amerykanami i mieli naprawdę ogromną przewagę. Ten turniej pokazuje, że w takich trudnych warunkach pogodowych najważniejsza jest solidna gra w defensywie i szukanie szczęścia w kontratakach. Taka taktyka zdaje egzamin - powiedział szkoleniowiec.

Japonia to rywal bardzo dobrze znany Polakom, gdyż w tym roku oba zespoły zagrały ze sobą już czterokrotnie. W marcu w Pucharze Sułtana w Malezji "Biało-Czerwoni" przegrali 0-3 i 1-6. W kwietniu w Holandii w meczach kontrolnych było 0-0 i 2-1 dla Azjatów.

- Na pewno Japonia jest faworytem tego meczu. To, co może jedynie zaskakiwać, to ich wyjątkowa skuteczność w tym turnieju. Dotychczas mieli około 30 krótkich rogów, z czego wykorzystali trzy. Skuteczność 10 procent z krótkich rogów przy tej klasie zespołu to jest coś niezrozumiałego. Dla nas to mecz o "być albo nie być" na igrzyskach. Przegrywając definitywnie zamykamy sobie drogę do Tokio - podkreślił Śnieżek.

Japończycy z kolei nie muszą się martwić o start w igrzyskach, bowiem jako gospodarze mają w nich udział zapewniony. W drugim ćwierćfinale Rosja zagra z RPA.

Do ostatniego etapu kwalifikacji olimpijskiej, który rozgrywany będzie jesienią tego roku w formule dwumeczu, awansują tylko finaliści turnieju.

Wyniki poniedziałkowych meczów:

grupa A

Indie - Uzbekistan 10-0 (7-0)

tabela

              M pkt bramki

1. Indie      3 9 23-1

2. Rosja      3 6 15-13

3. Polska     3 3  7-6

4. Uzbekistan 3 0  1-26

grupa B

USA Japonia 2-2 (0-0)

RPA - Meksyk 6-0 (2-0)

tabela

1. USA      3 7 13-2

2. Japonia  3 7  7-3

3. RPA      3 3  6-4

4. Meksyk   3 0  1-18

Autor: Marcin Pawlicki

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama