Reklama

Reklama

HMŚ w łucznictwie: Dwa brązowe medale Polek w Nimes

Reprezentacja Polski kobiet w składzie Natalia Leśniak, Karina Lipiarska i Adriana Żurańska zdobyła we francuskim Nimes brązowy medal halowych mistrzostw świata w strzelaniu z łuku klasycznego. Drugi krążek wywalczyła juniorka Sylwia Zyzańska.

Leśniak (Łucznik Żywiec), Lipiarska (Grot Zabierzów) i Żurańska (Unia Pielgrzymka) po wolnym losie w 1/8 finału, w ćwierćfinale pokonały Francuzki 232:225. W półfinale na ich drodze stanęły późniejsze wicemistrzynie świata Niemki, wygrywając 225:221. W meczu o brązowy medal Polki zwyciężyły po barażu Białoruś 28:25. Złoty medal wywalczyły Ukrainki po wygranej z Niemkami 234:220.

Drugi brąz dla reprezentacji Polski był dziełem juniorki Sylwii Zyzańskiej (Łucznik Żywiec), która w finale okazała się lepsza 7:1 od Francuzki Laury Ruggieri. 17. lokata, przypadła ex aequo Karolinie Farasiewicz (Obuwnik Prudnik) i Marlenie Wejnerowskiej (Łucznik Żywiec). Drużynowo Zyzańska, Farasiewicz i Wejnerowska uplasowały się na 6. miejscu.

Reklama

Indywidualnie wśród seniorek najlepiej wypadła Lipiarska, która była piąta. Na 17. miejscu sklasyfikowano Leśniak i Żurańską.

Wśród seniorów jedyny reprezentant Polski Maciej Fałdziński (Stella Kielce) ukończył mistrzostwa na 45. miejscu w stawce 56 startujących.

W konkurencji juniorów Kacper Szułkowski (Unia Pielgrzymka) był 17., Patryk Gołąbczyk (Boruta Zgierz) - 39., a Kasper Helbin (Obuwnik Prudnik) - 47. Drużynowo biało-czerwonym przypadła ósma lokata.

Bardzo dobrze w strzelaniu z łuku bloczkowego zaprezentowała się halowa mistrzyni Europy z Porecu z 2010 roku, 59-letnia Anna Stanieczek (Orlik Goleszów), zajmując w stawce 39 łuczniczek dziewiąte miejsce. Na 17. ukończyła HMŚ Renata Leśniak (MGOKiS Dobczyce), a na 39. - Katarzyna Szałańska (Strzelec Legnica). W konkursie drużynowym Polska była siódma. 

wyniki

łuki klasyczne

kobiety

indywidualnie

finał:     Aida Roman (Meksyk) - Miki Nakamura (Japonia)                  6:0

o brązowy medal: Anastazja Pawłowa (Ukraina) - Alexandra Mirca (Mołdawia) 6:0

drużynowo

finał:           Ukraina - Niemcy       234:220

o brązowy medal: Polska - Białoruś      222:22, baraż 28:25

mężczyźni

indywidualnie

finał:           Ryan Tyack (Australia) -  Wiktor Ruban (Ukraina)         6:4

o brązowy medal: Brady Ellison (USA) - Taylor Worth (Australia)           6:2

drużynowo

finał:           Ukraina - Japonia      236:229

o brązowy medal: Holandia - Niemcy      227:227, baraż 30:29

juniorzy

indywidualnie

finał:           Maximillian Weckmueller - Carlo Schmitz (obaj Niemcy)    6:4

o brązowy medal: David Pasqualucci (Włochy) - Jan Van Tongeren (Holandia) 6:2

drużynowo

finał:           Francja - Ukraina      232:221

o brązowy medal: Turcja - Rosja         226:226, baraż 30:29

juniorki

indywidualnie

finał:           Tatiana Andreoli (Włochy) - Ariuna Żargałowa (Rosja)     6:5

o brązowy medal: Sylwia Zyzańska (Polska) - Laura Ruggieri (Francja)      7:1

drużynowo

finał:           Włochy - Ukraina       225:224

o brązowy medal: Rosja - Francja        224:221

łuki bloczkowe

kobiety

indywidualnie

finał:           Sophie Dodemont (Francja) - Christie Colin (USA)          6:4

o brązowy medal: Pascale Lebecque (Francja) - Jeanine Van Kradenburg (RPA) 7:3

drużynowo

finał:           Meksyk - USA           234:233

o brązowy medal: RPA - Włochy           230:225

juniorki

indywidualnie

finał:           Maria Szkolna (Ukraina) - Emily Bee (USA)          7:1

o brązowy medal: Lexi Keller (USA) - Mimmi Eriksson (Szwecja)       6:4

drużynowo

finał:           Turcja - USA           225:224

o brązowy medal: Rosja - Ukraina        231:221

mężczyźni

indywidualnie

finał:            Reo Sergio Pagni (Włochy) - Reo Wilde (USA)     6:4     

o brązowy medal:  Stephan Hansen (Dania) - Jesse Broadwater (USA) 6:5

drużynowo

finał USA - Dania             237:234

o brązowy Szwecja - Meksyk    232:228

juniorzy

indywidualnie

finał:       Viktor Orosz (Węgry) - Mario Vavro (Chorwacja)    6:5

o brązowy medal: Bridger Deaton (USA) - Stas Modic (Słowenia)  6:4

drużynowo

finał:            USA - Włochy            233:221

o brązowy medal:  Chorwacja - Słowenia    230:230, baraż 29:28

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje