Reklama

Reklama

HMŚ hokeistów na trawie: Polacy na siódmym miejscu

Polscy hokeiści na trawie pokonali w Lipsku Szwajcarię po karnych zagrywkach 2:1 w meczu o siódme miejsce halowych mistrzostw świata. W regulaminowym czasie był remis 4:4.

Spotkanie o siódme miejsce miało podobny przebieg do meczu obu ekip w fazie grupowej, który także zakończył się remisem 4:4. Szwajcarzy wygrywali już 4:1, ale  biało-czerwoni w ostatnich 10 minutach zdominowali przeciwnika, a na sekundy przed końcem Bartosz Żywiczka doprowadził do wyrównania.

Reklama

O losach spotkania zadecydowały karne zagrywki (wykonywane podobnie jak w hokeju na lodzie). Tomasz Górny i Żywiczka wykorzystali swoje próby, a Łukasz Domachowski dwukrotnie wygrał pojedynki ze szwajcarskimi zawodnikami i to podopiecznym Karola Śnieżka przypadła siódma lokata.

To był najsłabszy występ Polaków w dotychczasowych czterech edycjach HMŚ, w poprzednich trzykrotnie zdobywali srebrne medale.

Polska - Szwajcaria 4:4 (3:1); karne zagrywki 2:1

Bramki: dla Polski - Tomasz Górny (2), Karol Majchrzak (30), Philipp Weide (36-krótki róg), Bartosz Żywiczka (40); dla Szwajcarii - Sebastian Schneider (11), Manuel Keller - dwie (15, 29), Yanik Klotter (17).Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje