HME hokeistów na trawie: Polska - Rosja 1-4

Reprezentacja Polski w hokeju na trawie przegrała z Rosją 1-4 (1-2) w ostatnim meczu grupy A halowych mistrzostw Europy pierwszej dywizji w Pradze. "Biało-czerwoni" zajęli trzecie miejsce i pozostaje im walka o utrzymanie w elicie.

W sobotę o godz. 16.40 Polska zagra z trzecim zespołem grupy B, który niespodziewanie okazała się Holandia, aktualny mistrz świata. Do drugiej dywizji ME spadną dwie ostatnie drużyny. Polacy mają zaliczony w tej fazie wynik wygranego 3-1 meczu grupowego ze Szwajcarią.

"Biało-czerwoni" przystępowali do spotkania z Rosją z trzema punktami, podobnie jak rywale. Rosjanie mogli jednak mecz z Polakami zremisować, ponieważ przy takiej samej różnicy bramek (minus jeden) mieli na koncie więcej strzelonych goli.

Po kwadransie 2-0 prowadzili przeciwnicy. Jeszcze przed przerwą Karol Majchrzak zanotował kontaktowe trafienie. W drugiej połowie nieskuteczni w Pradze Polacy nie potrafili zmienić rezultatu, choć w dziewięciu ostatnich minutach wycofali bramkarza Macieja Pacanowskiego, zastępując go dodatkowym zawodnikiem Bartoszem Żywiczką. Szczelna obrona Rosjan okazała się barierą nie do pokonania. Na dodatek w końcówce przeciwnicy wyprowadzili dwie udane kontry.

Z gr. B do półfinałów awansowały drużyny Austrii i Czech. O braku wśród najlepszych Holendrów przesądziła ich porażka w ostatnim spotkaniu z Czechami 1-2.

Wyniki grupy A:

Polska - Rosja 1-4 (1-2)

Bramki: Karol Majchrzak (18.) - Sergiej Spiczkowski (10., 38.), Aleksander Żirkow (15.), Dmitrij Nikitin (40.).

Niemcy - Szwajcaria 7-3 (4-1)