Reklama

Reklama

HME hokeistek na trawie: Polska - Białoruś 2-5

Polskie hokeistki na trawie przegrały w Pradze z Białorusią 2-5 (0-2) w ostatnim meczu grupy A halowych mistrzostw Europy. To była trzecia porażka podopiecznych Krzysztofa Rachwalskiego, które w dalszej części turnieju walczyć będą o utrzymanie się w elicie.


"Biało-Czerwone" już przed spotkaniem z Białorusinkami straciły szansę na awans do półfinału, bowiem nieoczekiwanie debiutująca w elicie Szwajcaria pokonała obrończynie tytułu Holandię 3-2. Zwycięstwo w ostatnim meczu dla Polek miało ogromne znaczenie, bowiem do grupy walczącej o utrzymanie się "pociągnęłyby" za sobą Białorusinki, a rezultat tego spotkania byłby zaliczony do tabeli.

Polki jednak wyraźnie ustępowały rywalkom. Przy stanie 0-3 trener Rachwalski postawił wszystko na jedną kartę i wycofał bramkarkę. Paulina Grotek zmniejszyła straty, ale hokeistki Białorusi równie szybko odpowiedziały i na tym emocje się skończyły.

Reklama

W sobotę po południu Polki, które dwa lata temu zdobyły wicemistrzostwo Starego Kontynentu, rozpoczną walkę o miejsca 5-8, z dwoma najsłabszymi zespołami z grupy B (w niej rywalizacja jeszcze trwa). Zaliczoną mają już porażkę 1-2 ze Szwajcarią. Dwie najsłabsze ekipy zostaną zdegradowane do drugiej dywizji. Holandia i Białoruś zagrają w półfinałach.

Wyniki grupy A:

Holandia - Szwajcaria 2-3 (1-1)

Polska - Białoruś 2-5 (0-2)

Bramki: Paulina Grotek (34.), Joanna Wieloch (39., krótki róg) - Julia Michejczyk (10.), Nadzieja Silickaja (19.), Marina Nikicina (27.), Natasza Syrajeszka (37.), Krestina Papkowa (40.).

tabela

1. Holandia   2 6 13-6

2. Białoruś   2 6 13-10

3. Szwajcaria 2 6  6-9

4. Polska     2 0  4-11

Marcin Pawlicki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama