Reklama

Reklama

Halowy PE w hokeju na trawie: Grunwald awansował do czwórki

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań awansowali w duńskim Lyngby do najlepszej czwórki halowego Klubowego Pucharu Europy drugiej dywizji. Podopieczni Jerzego Wybieralskiego zanotowali trzecie zwycięstwo, pokonując francuski HC Valenciennes 5-4 (2-1).

Poznaniacy z kompletem zwycięstw awansowali do najlepszej czwórki i z zaliczoną wygraną ze szkockim Inverleith HC (4-2). Druga część turnieju toczy się w dwóch grupach - czołowa czwórka gra o lokaty 1-4, a pozostałe ekipy o miejsca 5-8. Zaliczone zostają wyniki pomiędzy zainteresowanymi drużynami, uzyskanymi w pierwszej rundzie.

Reklama

W ostatnim meczu poznaniacy do awansu do czołowej czwórki potrzebowali remisu. Choć nie najlepiej rozpoczęli spotkanie, bowiem w czwartej minucie przegrywali 0-1, to później jednak dominowali na boisku. Przełomowym momentem był początek drugiej odsłony, kiedy to w ciągu kilkudziesięciu sekund od wznowienia gry Tomasz Marcinkowski i Waldemar Rataj wyprowadzili Grunwald na prowadzenie 4-1.

Kolejne pojedynki zaplanowano na sobotni wieczór.

W halowym Klubowym PE obowiązuje punktacja jak w Lidze Mistrzów na otwartych boiskach - za zwycięstwo przyznaje się pięć punktów, za remis - dwa, za porażkę różnicą jednej lub dwóch bramek - jeden, a za wyższą porażkę nie przyznaje się punktów.

Wyniki grupy B:

Grunwald Poznań - HC Valenciennes 5-4 (2-1)

Bramki dla Grunwaldu: Tomasz Dutkiewicz (8., karny, 35., krótki róg), Michał Poltaszewski (11.), Tomasz Marcinkowski (21.), Waldemar Rataj (21.).

Stroitiel Brześć - Inverleith HC 3-2 (1-2)

tabela

                  m pkt bramki

1. Grunwald       3 15 13-9

2. Inverleith HC  3  7  9-10

3. Stroitiel      3  7  7-8

4. HC Valenciennes 3  7  9-11

Dowiedz się więcej na temat: Grunwald Poznań

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje