Reklama

Reklama

Halowe ME hokeistek na trawie: Polki awansowały do półfinału

Polskie hokeistki na trawie zagrają w sobotę wieczorem w półfinale halowych mistrzostw Europy rozgrywanych w Pradze. W ostatnim meczu fazy grupowej "Biało-czerwone" zremisowały z Austrią 2-2 (1-2).

Polkom wystarczał remis do awansu, gdyż wcześniej nieoczekiwanie Białoruś tylko zremisowała z Francją 6-6, choć w końcówce przegrywała nawet 4-6. To sprawiło też, że Austriaczki bez względu na wynik z "Biało-czerwonymi", miały już zapewniony udział w półfinale.

Spotkanie dla polskiego zespołu nie było tak zacięte jak dwa wcześniejsze z Francją i Białorusią, gdzie ostatnie minuty decydowały o wyniku. Mecz dobrze ułożył się dla podopiecznych Krzysztofa Rachwalskiego, które po golu niezwykle skutecznej w tym turnieju Pauliny Okaj objęły prowadzenie. Później do głosu doszły Austriaczki, ale gdy Paula Sławińska wyrównała stan pojedynku, emocje się skończyły.

Reklama

W półfinale Polki zmierzą się ze zwycięzcą grupy A, gdzie toczy się jeszcze rywalizacja. Przed dwoma laty "Biało-czerwone" wywalczyły brązowy medal mistrzostw Europy.

Polska - Austria 2-2 (1-1)

Bramki: Paulina Okaj (8., kr. róg), Paula Sławińska (26.) - Irene Balek (16., kr. róg), Corinna Zerbs (18.).


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje