Reklama

Reklama

German Masters: Kacper Filipiak - Ding Junhui 4-5, John Higgis z pozytywnym testem na koronawirusa

Kacper Filipiak napędził trochę stracha faworyzowanemu Dingowi Junhuiowi w pierwszej rundzie German Masters, turnieju snookerowego, przegrywając tylko 4-5. Z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa z imprezy musiał wycofać się Szkot John Higgins.

Polak, klasyfikowany na 92. miejscu w rankingu, zaczął bardzo dobrze, od prowadzenia 2-0. Potem trzy kolejne frame'y padły łupem zwycięzcy German Masters z 2014 roku.

Filipiak zanotował jednak 91-punktowe podejście, którym wyrównał stan meczu, a po chwili wygrał siódmego frame'a i był o krok od sprawienia sensacji.

Ding Junhui doprowadził jednak do remisu po cztery, a w decydującej partii przechylił szalę na swoją korzyść, wygrywając ją 55:38.

Z German Masters, które z powodu koronawirusa odbywa się w Marshall Arena w Milton Keynes, pierwszego dnia pożegnali się natomiast Shaun Murphy, który przegrał z Jamiem O'Neillem 4-5 czy Stephen Maguire, który w takim samym stosunku uległ Dominicowi Dale'owi.

Wydarzeniem środy było wycofanie się z turnieju Higginsa. Utytułowany Szkot miał pozytywny wynik testu na koronawirusa i musiał oddać walkowerem mecz ze Stuartem Carringtonem.

Reklama

German Masters:

Kacper Filipiak (Polska) - Ding Junhui (Chiny) 4-5

70(54):57, 66:30, 0:68(68), 23:67, 29:62(61), 91(91)-0, 76:33, 0:67(62), 38:55

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama