Reklama

Reklama

Gdynia Sailing Days: Tarnacki mistrzem Polski w Match Racingu

Przemysław Tarnacki został mistrzem Polski w Match Racingu oraz triumfował jednocześnie w Pucharze Świata poziomu drugiego. Regaty rozegrano w ramach Volvo Gdynia Sailing Days.

W półfinale Tarnacki przegrał co prawda pierwszy wyścig z Victorem Ogemanem, ale później trzy razy pokonał Szweda. Do finału zakwalifikował się również Nowozelandczyk Reuben Corbett, który wygrał 3:0 z Markiem Stańczykiem. W decydującej rywalizacji Tarnacki zwyciężył Corbetta, a w pojedynku o trzecią lokatę Stańczyk okazał się lepszy od Ogemana.

35-letni polski żeglarz nie tylko wygrał zawody PŚ, ale wywalczył również tytuł mistrza Polski w Match Racingu. Srebrny medal zdobył Stańczyk, a brązowy Rafał Sawicki. Z kolei w sobotę po raz szósty mistrzem świata w klasie Micro został w Gdyni młodszy brat Przemysława Tarnackiego, Piotr.

Reklama

W niedzielę rozdano także medale w mistrzostwach świata juniorów do lat 23 w klasach 49er oraz 49er FX, na starcie których stanęły 44 załogi z 15 państw. Wśród 32 męskich skiffów triumfowali Hiszpanie Diego Botin i Pablo Turrado, natomiast w gronie 12 kobiecych duetów najlepsze okazały się Finki, Norra Ruskola i Camilla Cedercreutz.

Polacy startowali bez sukcesów. Na ósmej pozycji uplasowały się Zuzanna Rybicka (CHKŻ Chojnice) i Marcelina Śliwińska (YKP Gdynia), natomiast w rywalizacji juniorów najwyższą lokatę wywalczyli Przemysław Filipowicz (YKP Gdynia) i Jacek Piasecki (SKŻ Ergo Hestia Sopot), którzy zostali sklasyfikowani na 13. miejscu.

W niedzielę panie nie miały już szansy na poprawienie swoich lokat. Czołowa dziesiątka juniorów zdołała jeszcze rozegrać ostatniego dnia mistrzostw trzy krótkie finałowe wyścigi, niemniej juniorkom, które zeszły nawet na wodę, z powodu braku wiatru odwołano trzy ostatnie starty.

Wyniki mistrzostwa świata w klasach 49er i 49 er FX:

juniorki:

1. Norra Ruskola, Camilla Cedercreutz (Finlandia) 15 pkt

2. Griselda Khng, Sara Tan (Singapur) 23

3. Maria Izquierdo, Ana Moreno (Hiszpania) 40

4. Helene Naess, Marie Ronningen (Norwegia) 42

5. Lin Ea Cenholt, Line Just (Dania)  45

6. Lavinia Tezza, Paola Bergamaschi (Włochy) 48

...

8. Zuzanna Rybicka (CHKŻ Chojnice), Marcelina Śliwińska (YKP Gdynia) 50

juniorzy:

1. Diego Botin, Pablo Turrado (Hiszpania)    56

2. Benjamin Bildstein, David Hussl (Austria) 79

3. Kevin Fischer, Marc Mallaret (Francja)    89

4. Justus Schmidt, Max Boehme (Niemcy)       97

5. Mads Emil Stephensen Lubeck, Christian Peter Stephensen Lubeck (Dania) 110 6. George Davies, Jack Lloyd (Australia)    111

...

13. Przemysław Filipowicz (YKP Gdynia), Jacek Piasecki (SKŻ Ergo Hestia Sopot)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama