Fischer górą, Sikora 9.

Tomasz Sikora zajął 9. miejsce w biegu sprinterskim na dystansie 10 km biathlonowego Pucharu Świata rozgrywanego w rosyjskim Chanty Mansijsku. Wygrał reprezentant Niemiec Sven Fischer.

Na drugim miejscu linię mety minął Białorusin Oleg Ryżenkow, a trzecie był Norweg Halvard Hanevold.

Nasz najlepszy biathlonista bardzo dobrze zaprezentował się na strzelnicy. Polak umieścił wszystkie dziesięć pocisków w tarczy. Sikora stracił do zwycięzcy 43.4 s.

Do czwartkowego biegu pościgowego nie udał się zakwalifikować Wiesławowi Ziemianinowi i Krzysztofowi Pływaczykowi. Ziemianin stracił szansę na dobre miejsce podczas drugie strzelania, kiedy to popełnił trzy błędy i zajął ostatecznie 63. miejsce. Pływaczyk został sklasyfikowany na 68. miejscu.