Reklama

Reklama

El. DME w badmintonie: Polska awansowała do finałowego turnieju

Polscy badmintoniści wystąpią w mistrzostwach Europy drużyn mieszanych, które odbędą się w Belgii od 11 do 15 lutego. Awans dało zespołowi pierwsze miejsce w grupie siódmej turnieju kwalifikacyjnego w... hotelu w Arłamowie (woj. podkarpackie).

"Biało-czerwoni" odnieśli trzy zwycięstwa: nad Walijczykami 5:0, Węgrami 4:1 i Finami 3:2. O awansie do grona 12 najlepszych drużyn kontynentu zadecydowało to ostatnie, nocne spotkanie z niedzieli na poniedziałek, trwające 3,5 godziny. Po czterech grach był remis 2:2. W piątej - deblu kobiet - Agnieszka i Aneta Wojtkowskie pokonały Mathildę Lindholm i Jenny Nystroem 18:21, 21:12, 21:17.

"Graliśmy w bardzo nietypowym miejscu. Po raz pierwszy w historii mecze badmintonowe miały oprawę jaką można oglądać na galach boksu zawodowego - odbywały się bowiem na patio Hotelu Arłamów. Końcowe zwycięstwo bardzo cieszy, ale smuci poważna kontuzja, jakiej doznała w sobotnim pojedynku z Węgrami Anna Narel-Ościłowicz. Zawodniczka opuściła kort na rękach medyków. Po badaniach okazało się, że zerwała więzadło krzyżowe i co najmniej do lutego będzie miała przerwę" - powiedziała rzecznik PZBad. Marlena Szkudlarczyk.

Reklama

Polska reprezentacja grała w składzie: Agnieszka Wojtkowska, Aneta Wojtkowska, Magdalena Witek, Anna Narel-Ościłowicz, Weronika Grudzina, Robert Mateusiak, Łukasz Moreń, Wojciech Szkudlarczyk, Adam Cwalina, Przemysław Wacha, Michał Rogalski i Adrian Dziołko.

Wyniki meczów grupy siódmej:

Finlandia - Węgry  5:0

Polska - Walia     5:0

Finlandia - Walia  3:2

Polska - Węgry     4:1

Walia - Węgry      5:0

Polska - Finlandia 3:2

Kolejność: 1. Polska, 2. Finlandia, 3. Walia, 4. Węgry.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy