Ekstraliga rugby. W hicie kolejki lepsi łodzianie

Zespół Master Pharm Rugby Łódź pokonał w hicie 14. kolejki ekstraligi rugby Skrę Warszawa 27:16. Dzięki zwycięstwu łodzianie zrobili krok w kierunku awansu do meczu finałowego.

Chociaż do zakończenia fazy zasadniczej rozgrywek pozostało jeszcze kilka kolejek, to najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się udział w nim Master Pharm Rugby oraz Ogniwa Sopot. Lider tabeli w niedzielę odniósł 13. zwycięstwo w tym sezonie. Pokonał na własnym obiekcie Juvenię Kraków aż 52:7. Trzeba jednak wspomnieć, że "Smoki" w pierwszych kwadransie gry zostały znacząco osłabione. Ze względu na kontuzje plac gry opuścili: Michał Jurczyński, Jakub Kijak i Alwyn Van Vuuren.

Bardzo ciekawie było w Gdyni, gdzie miejscowi fani gorąco dopingowali swoich graczy. W efekcie tamtejsza Arka świetnie spisywała się do przerwy w derbach Trójmiasta. Prowadziła z Lechią Gdańsk 22:0. Wyżej notowani w tabeli gdańszczanie zaczęli odrabiać straty w drugiej połowie, ale ostatecznie przegrali 21:25.

W Lublinie Budowlani przegrali z Orkanem (13:39), zaś ostatnia w tabeli Sparta Jarocin uległa u siebie Awencie Pogoni Siedlce (12:48).

Wyniki meczów 14. kolejki:

2021-05-15

Edach Budowlani Lublin - Orkan Sochaczew 13:39 (10:12)

Master Pharm Rugby Łódź - Skra Warszawa 27:16 (21:11)

2021-05-16

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 25:21 (22:0)

Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków 52:7 (33:0)

Sparta Jarocin - Awenta Pogoń Siedlce 12:48 (0:38)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, małe punkty, punkty, punkty bonusowe, różnica):

1. Ogniwo Sopot               14  13 0  1  479:183  63 (11) +296

2. Master Pharm Rugby Łódź    14  11 1  2  475:201  55 (9)  +274

3. Skra Warszawa              14  11 0  3  437:265  50 (8)  +172

4. Awenta Pogoń Siedlce       14   7 1  6  421:304  40 (10)   +117

5. Orkan Sochaczew            14   6 2  6  351:325  36 (8)   +26

6. Lechia Gdańsk              13   5 1  7  309:299  30 (8)   +10

7. Edach Budowlani Lublin     13   5 0  8  303:345  27 (7)   -42

8. Arka Gdynia                14   5 0  9  326:473  24 (5)  -147