Reklama

Reklama

Ekstraliga rugby: Derby Trójmiasta na PGE Arenie Gdańsk

Sobotnie derby Ekstraligi rugby pomiędzy Lechią i Arką Gdynia po raz pierwszy odbędą się na PGE Arenie Gdańsk - stadionie UEFA Euro 2012. To spotkanie będzie mogło obejrzeć za darmo nawet 13 tysięcy widzów.

"Ten stadion ma oczywiście zdecydowanie większą pojemność, niemniej tylu kibiców przychodzi obecnie na mecze piłkarzy Lechii, zatem doszliśmy do wniosku, że spotkanie rugbistów nie będzie cieszyło się większym zainteresowaniem. Nie zmienia to faktu, że jest to wielka promocja naszej dyscypliny. Zagramy przecież na jednym z najpiękniejszych stadionów w Europie, na którym trzy miesiące temu rywalizowali najlepsi piłkarze świata" - powiedział prezes gdańskiego klubu Bogdan Jancen.

Mecz rugbistów Lechii z Arką jest jednym z elementów uroczystych obchodów 20. rocznicy postania firmy Saur Neptun Gdańsk, która jest również sponsorem biało-zielonych.

Reklama

"Od godziny 14 na PGE Arenie Gdańsk rozpocznie się festyn, w którym będą również brali udział nasi trenerzy i zawodnicy. Wstęp na mecz jest bezpłatny, co też stanowi ukłon dla kibiców i mieszkańców naszego miasta. Na tym stadionie wystąpimy po raz pierwszy, ale zapewne nie ostatni. Nie wykluczamy, że ważniejsze spotkania będziemy rozgrywać na PGE Arenie Gdańsk. Na razie naszą główną areną jest jednak stadion MOSiR przy ul. Traugutta" - dodał Jancen.

Prezes gdańskiego klubu podkreślił, że meczów rugbistów Lechii z Arką w ogóle nie można porównać do konfrontacji piłkarzy tych klubów. Piłkarskie derby Trójmiasta uchodzą za spotkania podwyższonego ryzyka, przy okazji którego mobilizowane są ogromne siły policyjne - setki funkcjonariuszy na koniach i z psami, dziesiątki samochodów, polewaczki, a nawet helikoptery.

"Na meczach rugby panuje piknikowa, rodzinna atmosfera. Spokojnie można przyjść w klubowych barwach, bo żaden kibic nie musi obawiać o swoje bezpieczeństwo. Nie ma też wytypowanego i odgrodzonego sektora gości. Wszyscy siedzą razem, chociaż dopingują różne zespoły" - podsumował Bogdan Jancen.

Rugbiści Lechii mieli już okazję zapoznać się z PGE Areną Gdańsk. Podczas UEFA Euro 2012 gdańscy zawodnicy pracowali bowiem na tym stadionie w służbach porządkowych - rugbiści mieli wtedy wyłapywać kibiców, którym wpadłby do głowy pomysł wbiegnięcia podczas mistrzowskich meczów na murawę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje