Ekstraliga rugby. Ciekawie w Sochaczewie, bez emocji w Gdańsku

W weekend odbyły się tylko dwa spotkania 9. kolejki ekstraligi rugby. Po ciekawym pojedynku Orkan Sochaczew przegrał z Awentą Pogoń Siedlce 27:48. Nie było emocji w Gdańsku, gdzie Lechia pokonała Juvenię Kraków 38:5.

Pozostałe trzy mecze przełożono ze względu na przypadki zakażań koronawirusem. Wcześniej odwołano wszystkie mecze 8. kolejki oraz jedno 6. Na razie nie wiadomo, czy w tym roku zostaną rozegrane zaległe mecze.

W Sochaczewie, w pierwszej połowie Pogoń prowadziła 19:0, a po pierwszych 40 minutach 26:12. Wydało się, że wygra bez problemów, ale Orkan pokazał świetną grę po przerwie. W 62. min. wykorzystał rzut karny i było 27:26. Jednak w końcówce goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Obie ekipy zdobyły punkt bonusowy.

Zdaniem trenera Juvenii Konrada Jarosza, porażka w Gdańsku to efekt sporego osłabienia jego ekipy. Zabrakło Adama Grabskiego i Marcina Siemaszko z pierwszej linii młyna, Krzysztofa Goli czy Michała Jurczyńskiego. Pięciu graczy przystąpiło do gry niemal z marszu, z powodu dziesięciodniowej kwarantanny po zgrupowaniu reprezentacji Polski U20.

"Wiedzieliśmy, że choćby z tego powodu będzie to bardzo trudny mecz. Lechia od lat znana jest z twardej i konsekwentnej gry młynem, a nasz młody zespół wyraźnie odstawał od rywali na tle warunków fizycznych. Pierwsza połowa była jak walka Dawida z Goliatem, tyle że Goliat wygrywał. Nasza drużyna przyjęła atak, straciła mnóstwo sił w obronie i nie potrafiła wykorzystać swoich atutów, by przejąć inicjatywę, stąd wysokie prowadzenie i aż pięć przyłożeń Lechii" - powiedział trener "Smoków".

W drugiej połowie krakowianie próbowali odrobić straty, ale bez powodzenia.

Komisja Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Rugby ponownie ukarała Skrę Warszawa. Tym razem zweryfikowano mecz 7. kolejki. Warszawianie pokonali w nim Awentę Pogoń Siedlce 27:20. Jednak mecz został zweryfikowany jako walkower na korzyść siedlczan 25:0, gdyż przez kilka minut w drużynie ze stolicy Polski grało za dużo obcokrajowców.

Wyniki meczów 9. kolejki:

2020-10-24:

Lechia Gdańsk - Juvenia Kraków 38:5 (31:0)

2020-10-25:

Orkan Sochaczew - Awenta Pogoń Siedlce 27:48 (12:26)

Arka Gdynia - Master Pharm Rugby Łódź, przełożony

Edach Budowlani Lublin - Ogniwo Sopot, przełożony

Skra Warszawa - Sparta Jarocin, przełożony

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, małe punkty, punkty, punkty bonusowe, różnica):

1. Ogniwo Sopot               7 7 0 0   257:88    33 (5)   +169

2. Master Pharm Rugby Łódź    7 4 1 2   226:116   22 (4)   +110

3. Awenta Pogoń Siedlce       7 4 1 2   233:145   22 (4)   +88

4. Lechia Gdańsk              8 4 0 4   201:182   20 (4)   +19

5. Orkan Sochaczew            8 3 1 4   185:216   19 (5)   -31

6. Edach Budowlani Lublin     7 3 0 4   209:188   18 (6)   +21

7. Skra Warszawa              7 4 0 3   182:155   17 (4)   +27

8. Arka Gdynia                7 3 0 4   159:195   14 (3)   -35