Reklama

Reklama

Dwukrotny mistrz olimpijski trenerem polskiej kadry

​Drużynowy mistrz olimpijski z Pekinu (2008) Niemiec Andreas Dibowski został trenerem polskiej kadry seniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) - poinformował Polski Związek Jeździecki (PZJ). Umowę podpisano do 2024 roku.

Jak zaznaczono w komunikacie, głównym celem polskich zawodników w trójboju jeździeckim (ujeżdżenie, skoki, kross) będzie uzyskanie kwalifikacji i start w igrzyskach w Paryżu.

"Bardzo się cieszę, że będę mógł trenować polskich zawodników do 2024 roku. Głównym celem będzie ich start podczas olimpiady w Paryżu. W międzyczasie, w 2022 roku, najważniejszą imprezą będą mistrzostwa świata w Pratoni del Vivaro" - stwierdził 55-letni Dibowski.

Kto zostanie najlepszym sportowcem 2021 roku? - GŁOSUJ TUTAJ!

Reklama

O prawo startu w IO 2024 "Biało-Czerwoni" powalczą także w skokach i ujeżdżeniu.

"Za nami udany rok, w którym polska drużyna WKKW startowała w igrzyskach olimpijskich w Tokio, a Jan Kamiński skończył rywalizację indywidualną na 29. miejscu. Wojciech Wojcianiec uplasował się na 17. pozycji, najwyższej w dotychczasowych startach Polaków, w mistrzostwach Europy w skokach. Weronika Kwiatek zdobyła złoty i brązowy medal w mistrzostwach świata młodych koni, Beata Stremler brązowy w mistrzostwach świata koni sześcioletnich, a Jakub Rogulski był szósty w MŚ juniorów w woltyżerce. Mam nadzieję, że rok 2022 przyniesie kolejne sukcesy polskim zawodnikom. Aby zwiększyć szanse na coraz lepsze miejsca naszych kadrowiczów w głównych startach międzynarodowych zmieniamy częściowo lub poszerzamy sztaby szkoleniowe w niektórych konkurencjach" - powiedział prezes PZJ Oskar Szrajer.

Dibowski zastąpił w polskiej kadrze Konarskiego

Dibowski zastąpi na stanowisku trenera reprezentacji WKKW Marcina Konarskiego, który latem złożył rezygnację. W sztabie szkoleniowym kadry seniorów będą też Artur Społowicz i Bogusław Jarecki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama