Reklama

Reklama

DMŚ w tenisie stołowym. Impreza przełożona po raz drugi

Zaplanowane na 21-28 czerwca w koreańskim Pusanie drużynowe mistrzostwa świata w tenisie stołowym z powodu pandemii koronawirusa zostaną rozegrane w późniejszym terminie. Do 30 czerwca nie odbędzie się też żaden inny międzynarodowy turniej.

Takie decyzje podjął po niedzielnych obradach Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF) "z uwagi na ciągłą niepewność wywołaną przez pandemię COVID-19 i przełożenie (na przyszły rok - przyp. red.) igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich".

Reklama

ITTF zapowiedziała, że do końca czerwca nie zostanie rozegrany żaden turniej, który wiązałby się z międzynarodowymi podróżami uczestników. Nowy termin DMŚa ma zostać uzgodniony w przyszłym tygodniu. Pierwotnie turniej miał się odbyć w dniach 22-29 marca.

Nie poczyniono na razie żadnych konkretnych ustaleń związanych z imprezami kwalifikacyjnymi na igrzyska w Tokio. ITTF ma się nimi zająć dopiero po tym, jak ogłoszony zostanie dokładny termin igrzysk.

Federacja ogłosiła też zamrożenie wszystkich rankingów w kształcie, jaki miały w marcu 2020. Kolejne zebranie Komitetu Wykonawczego zaplanowano na 15 kwietnia.

Dowiedz się więcej na temat: Natalia Partyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje