Reklama

Reklama

DMŚ: Polacy w najsilniejszym składzie

W najsilniejszym składzie - z pewną występu w igrzyskach w Londynie Aleksandrą Sochą i przygotowującym się do turnieju kwalifikacyjnego Radosławem Zawrotniakiem - wystąpią polskie drużyny szablistek i szpadzistów w drużynowych mistrzostwach świata w Kijowie.

W najsilniejszym składzie - z pewną występu w igrzyskach w Londynie Aleksandrą Sochą i przygotowującym się do turnieju kwalifikacyjnego Radosławem Zawrotniakiem - wystąpią polskie drużyny szablistek i szpadzistów w drużynowych mistrzostwach świata w Kijowie.

W roku olimpijskim w szermierce rozgrywane są mistrzostwa świata tylko w tych konkurencjach, które nie znajdują się w programie igrzysk. W Londynie - zgodnie z zasadą rotacji - o medale nie będą rywalizować zespoły szablistek i szpadzistów. O prymat na świecie powalczą w piątek i sobotę w stolicy Ukrainy.

W tych broniach Polskę w tegorocznych igrzyskach na pewno będzie reprezentować szablistka Aleksandra Socha. Szpadzista Radosław Zawrotniak tydzień po MŚ w Kijowie wystąpi w dodatkowych eliminacjach dla zawodników z Europy, które odbędą się w Bratysławie.

Reklama

Oprócz Zawrotniaka, w składzie polskiej ekipy znaleźli się: Tomasz Motyka, Piotr Kruczek i Krzysztof Mikołajczak.

- Nie miałem żadnego sygnału od zawodnika czy jego trenera, by zwolnić go ze startu w Kijowie. Zresztą, Radek to taki typ sportowca, który najlepiej czuje się na planszy, w walce, rywalizacji. Przed kwalifikacjami olimpijskimi występ w Kijowie nie zaszkodzi mu, a może pomóc złapać właściwy rytm, pobudzić się - powiedział dyrektor sportowy Polskiego Związku Szermierczego (PZS) Michał Morys.

- Poza tym występ drużyny w MŚ bez lidera nie byłby wskazany ze względów sportowych i socjologicznych - dodał.

Także w optymalnym zestawieniu wystąpią w MŚ szablistki, łącznie z mającą od początku roku kłopoty z dyskiem Sochą.

- Wyskoczył mi dysk i było ze mną krucho. Miałam nawet kłopoty z chodzeniem, ale na szczęście rehabilitacja przynosi świetne rezultaty i żaden zabieg nie jest potrzebny. Od jakiegoś czasu mogę trenować z pełnym obciążeniem, choć do występu w Kijowie podchodzę "z marszu". Żadnych specjalnych przygotowań nie było, bo te są podporządkowane igrzyskom - powiedziała Socha.

Trener kadry Andrzej Molatta na Ukrainę zabierze też trzy zawodniczki OŚ AZS Poznań: Bognę Jóźwiak, Katarzynę Kędziorę i Irenę Więckowską.

Polskie szablistki przystąpią do zawodów rozstawione z numerem siódmym, a szpadziści - dwunastym.

Skład kadry na drużynowe MŚ:

szablistki: Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa), Bogna Jóźwiak, Katarzyna Kędziora i Irena Więckowska (wszystkie OŚ AZS Poznań);

szpadziści: Radosław Zawrotniak, Piotr Kruczek (obaj AZS AWF Kraków), Tomasz Motyka (AZS AWF Wrocław), Krzysztof Mikołajczak (St. Szerm. Legia Warszawa).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL