Reklama

Reklama

Cztery medale Polaków w MŚ w Formule Windsurfing

Cztery medale mistrzostw świata w Formule Windsurfing przywiozą z Lipawy na Łotwie polscy żeglarze: złoty Agnieszka Pietrasik (AZS Łódź), srebrny Maja Dziarnowska, a brązowe Agnieszka Bilska i Przemysław Miarczyński (wszyscy SKŻ Ergo Hestia Sopot).

Gdańszczanina wyprzedzili Brytyjczyk William Ross i wielokrotny mistrz świata w tej klasie Australijczyk Steve Allen, mąż czołowej przed laty w kraju żeglarki Agaty Pokorowskiej.

Po blisko rocznej przerwie w startach w Formule Windsurfing, Miarczyński, brązowy medalista olimpijski w klasie RS:X, znów stanął na podium. Czterokrotny olimpijczyk udowodnił, że jest jednym z najbardziej wszechstronnych "deskarzy" na świecie. Sprzęt pożyczył od znajomych i tydzień po igrzyskach w Londynie pojechał na Łotwę.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, co tu osiągnąłem, zwłaszcza, że nie miałem swojego sprzętu, a poza tym zmagałem się z infekcją górnych dróg oddechowych - powiedział Miarczyński, który w sierpniu minionego roku zdobył także w Lipawie tytuł mistrza Europy w tej klasie. Srebrny medal wywalczyła wówczas Pietrasik.

Reklama

Za Miarczyńskim uplasował się Wojciech Brzozowski, a na szóstej pozycji regaty ukończył Michał Polanowski (obaj MOS 2 Warszawa). W gronie kobiet sklasyfikowana została w czołówce jeszcze jedna Polka - Natalia Wójcik (SKŻ Ergo Hestia Sopot) na szóstym miejscu.

Końcowa klasyfikacja mistrzostw świata w Formule Windsurfing:


mężczyźni
1. Ross Williams (W.Brytania)       7 pkt
2. Steve Allen (Australia)         12
3. Przemysław Miarczyński (Polska) 17
4. Wojciech Brzozowski (Polska)    30
5. Vincent Langer (Niemcy)         40
6. Michał Polanowski (Polska)      41
kobiety
1. Agnieszka Pietrasik (Polska)     7
2. Maja Dziarnowska (Polska)       15
3. Agnieszka Bilska (Polska)       16
4. Ingrid Puusta (Estonia)         19
5. Marta Ozola (Łotwa)             21
6. Natalia Wójcik (Polska)         21

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje