Reklama

Reklama

​Champions Chess Tour. Magnus Carlsen remisuje z Wesleyem So w finale

Norweg Magnus Carlsen remisuje z Amerykaninem Wesleyem So 2:2 po pierwszym dniu finału Opera Euro Rapid, trzeciego z cyklu turniejów online szachów szybkich Champions Chess Tour. Decydujące partie w niedzielę.

W rywalizacji o trzecie miejsce Tejmur Radżabow z Azerbejdżanu prowadzi z Francuzem Maxime’em Vachier-Lagrave 2,5:1,5.

Norweski mistrz świata, walczący o pierwszy triumf w organizowanym przez swoją firmę Play Magnus Group cyklu, wygrał w sobotę czarnymi drugą partię, przegrał tym kolorem czwartą, a dwie pozostałe zakończyły się remisami. Carlsen i So spotkali się także w decydującym meczu pierwszego turnieju cyklu, Skilling Open. Wówczas zwyciężył Amerykanin,

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Reklama

Radżabow, zwycięzca Airthhing Masters, drugiego turnieju cyklu CTT i lider klasyfikacji generalnej, wygrał z Francuzem obydwie partie białymi, a grając czarnymi zremisował i poniósł porażkę.

W ćwierćfinale Opera Euro Rapid, po porażce z So, odpadł najlepszy polski szachista, arcymistrz Duda. Awansując pierwszy raz do czołowej ósemki w swoim drugim występie w cyklu zdobył pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej i wywalczył premię w wysokości 5 tys. dolarów.

Meltwater Champions Chess Tour, czyli szachowa Liga Mistrzów, z sumą nagród 1,5 mln dolarów, składa się z 10 rozgrywanych w kolejnych miesiącach turniejów i zakończy się 3 października.

W Opera Euro Rapid pula wynosi 100 tys. dolarów, a zwycięzca otrzyma 30 tys. Szachiści rywalizują w tempie 15 minut plus 10 sekund po każdym ruchu na partię.

Kolejny turniej CCT, rangi major z pulą 200 tys. dol., odbędzie się w dniach 13-21 marca.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje