Reklama

Reklama

Champions Chess Tour. Carlsen i So bliżej finału

Norweg Magnus Carlsen pokonał Francuza Maxime’a Vachier-Lagrave 2,5:0,5, a Amerykanin Wesley So wygrał z Tejmurem Radżabowem z Azerbejdżanu 2,5:1,5 w pierwszych meczach 1/2 finału Opera Euro Rapid, trzeciego z cyklu turniejów online szachów szybkich Champions Chess Tour.

Norweski mistrz świata, walczący o pierwszy triumf w organizowanym przez swoją firmę Play Magnus Group cyklu, wygrał w czwartek z Francuzem obydwie partie białymi, a czarnymi uzyskał remis.

Reklama

W drugiej parze półfinałowej rywalizują zwycięzcy dwóch poprzednich turniejów cyklu Champions Chess Tour.

So, pogromca Jana-Krzysztofa Dudy w ćwierćfinale i triumfator pierwszego turnieju (Skilling Open), przesądził o wygranej z Radżabowem, zwycięzcą Airthings Masters, remisując czarnymi czwartą partię meczu. Wcześniejsze kończyły się wygraną arcymistrzów posiadających białe figury.

W piątek odbędą się rewanżowe mecze półfinałowe.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

W ćwierćfinale, po porażce z So 1,5:2,5 i 0:2, odpadł najlepszy polski szachista, arcymistrz Duda. Awansując pierwszy raz do czołowej ósemki w swoim drugim występie w cyklu zdobył pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej i wywalczył premię w wysokości 5 tys. dolarów.

Meltwater Champions Chess Tour, czyli szachowa Liga Mistrzów, z sumą nagród 1,5 mln dolarów, składa się z 10 rozgrywanych w kolejnych miesiącach turniejów i zakończy się 3 października.

W Opera Euro Rapid pula wynosi 100 tys. dolarów, a zwycięzca otrzyma 30 tys. Szachiści rywalizują w tempie 15 minut plus 10 sekund po każdym ruchu na partię.

Kolejny turnieju CCT, rangi major z pulą 200 tys. dol., odbędzie się w dniach 13-21 marca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama