Reklama

Reklama

Champions Challenge w hokeju na trawie: wysoka porażka Polaków

Polscy hokeiści na trawie przegrali w malezyjskim Kuantan z Nową Zelandią 3-8 (0-4) w swoim trzecim spotkaniu Champions Challenge I. Podopieczni Karola Śnieżka rywalizację w grupie zakończyli na czwartym miejscu, ale wciąż mają szansę gry o najwyższe lokaty.

Nowozelandczycy, najwyższej sklasyfikowany zespół spośród wszystkich uczestników Champions Challenge I (szóste miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Hokeja) udzielili polskiej drużynie surowej lekcji. "Biało-czerwoni" przegrywali już 0-7, dopiero trafienie Tomasza Górnego oraz dwa gole Krystiana Makowskiego w końcówce spotkania, sprawiły, że wynik nie wyglądał aż tak fatalnie.

Reklama

W innym meczu grupy A Irlandia wygrała z Japonią 1-0. Nowa Zelandia, z kompletem zwycięstw, zajęła pierwsze miejsce w grupie A, a kolejne lokaty - Irlandia, Japonia oraz Polska. Zgodnie z regulaminem rozgrywek Champions Challenge wszystkie zespoły biorące udział w turnieju, awansują do ćwierćfinału, w którym pary tworzone są "na krzyż". Polscy hokeiści zmierzą się ze zwycięzcą grupy B - Kanadą bądź Koreą Południową (rywalizacja w niej jeszcze trwa). Spotkania ćwierćfinałowe zaplanowano na czwartek.

Champions Challenge I jest bezpośrednim zapleczem prestiżowego Champions Trophy, w którym występują topowe zespoły z całego świata. Jest on również zaliczany do rankingu Międzynarodowej Federacji Hokeja. Turniej potrwa do 4 maja.

Polska - Nowa Zelandia 3-8 (0-4)

Bramki: Tomasz Górny (57.), Krystian Makowski (68., 70., kr. róg) - Simon Child  (4., kr. róg, 45., 56.), Andy Hayward (8., kr. róg, 33., kr. róg), Stephen Jenness (31.), Blair Hilton (51.), Hugo Inglis (63.).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje