Reklama

Reklama

CAS: przesłuchania w sprawie rosyjskiej afery dopingowej w listopadzie

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie jeszcze w tym roku zajmie się kwestią odwołania Rosyjskiej Agencji Antydopingowej (RUSADA) od dyskwalifikacji sportowców tego kraju z najważniejszych imprez. Przesłuchania zaplanowano na 2-5 listopada.

Rosyjscy sportowcy mają czteroletni zakaz udziału m.in. w igrzyskach olimpijskich pod państwową flagą, nie będzie też odgrywany hymn. W kraju nie mogą odbywać się w tym okresie ważne sportowe imprezy międzynarodowe.

Reklama

Oficjalnej reprezentacji Rosji miało zabraknąć już w tym roku na letniej olimpiadzie w Tokio, jednak z powodu pandemii koronawirusa igrzyska przełożono na przyszły rok.

RUSADA była zawieszona w prawach członkowskich Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) od 2015 roku, kiedy udokumentowano aferę dopingową w tym kraju. W proceder były zamieszane m.in. służby specjalne. W 2018 roku wróciła warunkowo do struktur WADA, ale pod koniec ubiegłego roku znów wykluczono ją za manipulacje danymi moskiewskiego laboratorium antydopingowego.

Przesłuchania odbywać się będą za zamkniętymi drzwiami. WADA domagała się publicznych obrad, ale strony nie osiągnęły w tej kwestii porozumienia.

mm/ krys/

Dowiedz się więcej na temat: cas | Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje