Reklama

Reklama

Brązowy medal Aleksandry Klejnowskiej-Krzywańskiej na ME w podnoszeniu ciężarów

Aleksandra Klejnowska-Krzywańska zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 58 kilogramów. Zwyciężyła reprezentująca Azerbejdżan Bojanka Kostowa. Joanna Łochowska była piąta.

Kostowa była zdecydowanie najlepsza, ustanowiła trzy rekordy Europy. Pierwszy w rwaniu, gdy w trzecim podejściu uzyskała 109 kg. Łochowska zaliczyła próby do 87 i 90 kg, do 92 spaliła. 

Klejnowska-Krzywańska (Zawisza Bydgoszcz) miała natomiast trzy udane podejścia - do 85, 87 i 89 kg.

W podrzucie szansę na podium straciła Łochowska. Zaliczyła tylko jedno udane podejście do 108 kg, dwa kolejne do 112 kg były nieudane. 

Za to świetnie dźwigała druga z "Biało-czerwonych". Zaliczyła 108 i 112 kg, a chwilę później jeszcze o jeden kilogram więcej i brązowy medal miała już zapewniony. To był dziesiąty krążek Klejnowskiej w mistrzostwach Europy, wśród nich są cztery złote medale. 

Reklama

Kostowa zaczęła bój, gdy wszystkie rywalki już zakończyły starty. Zaliczyła 125 i 132 kg, to już był nowy rekord Europy w dwuboju. W ostatniej próbie dźwignęła sztangę ważącą 137 kg, ustanawiając rekord kontynentu w podrzucie. 

Pochodząca z Bułgarii 22-letnia Kostowa zapowiedziała, że w listopadowych mistrzostwach świata w USA postara się rekord globu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL