Reklama

Reklama

Boks i podnoszenie ciężarów w trudnej sytuacji przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu

Międzynarodowy Komitet Olimpijski już wkrótce ma podjąć decyzję dotyczącą obecności podnoszenia ciężarów i boksu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Sytuacja tych dyscyplin wcale nie jest łatwa. Wszystko przez zaobserwowane problemy.

Letnie igrzyska olimpijskie w Paryżu zgodnie z planem mają odbyć się latem 2024 roku. Od jakiegoś czasu mówi się o redukcji liczby osób względem poprzednich igrzysk w Tokio. Przewodniczący MKOl zapowiedział, że będzie to około 600 osób mniej.

Aby zredukować liczbę sportowców, Komitet przygląda się podnoszeniu ciężarów oraz boksowi. Wszystko przez wiele lat problemów z dopingiem, zarządzaniem i trudnymi racjami z Komitetem. Podnoszenie ciężarów ma stracić cztery kategorie wagowe.

Teraz Thomas Bach przyznał, że specjaliści przyglądają się tym dyscyplinom, aby jak najszybciej podjąć właściwą decyzję.

Reklama

Thomas Bach chce szybko podjąć decyzję

"Jesteśmy bardzo zaniepokojeni, ponieważ w tych dwóch federacjach występują problemy z dobrym zarządzaniem i dlatego obecnie bardzo je monitorujemy. Podejmiemy decyzję tak szybko, jak to możliwe w interesie sportowców - powiedział Bach francuskiemu dziennikowi s L'Equipe.

Bach dodał, że jeśli chodzi o podnoszenie ciężarów, nadal potrzebna jest zmiana kulturowa w międzynarodowej federacji.

We wrześniu niezależny organ ujawnił manipulację walkami bokserskimi podczas igrzysk w Rio de Janeiro. To może zaważyć na decyzji Komitetu.

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje