Reklama

Reklama

Bojerowe MŚ: poniedziałek bez wyścigów

Z powodu opadów śniegu i słabej widoczności odwołano zaplanowane na poniedziałek zmagania w bojerowych mistrzostwach świata w estońskim Haapsalu, których organizatorem jest Flota Polska DN. Dzień wcześniej rozegrano jeden wyścig, ale jego wyniki anulowano.

Początkowo start poniedziałkowej rywalizacji przesunięto na godz. 12. Opady śniegu wówczas ustały, ale we znaki nadal dawała się mgła. Uznano, że warunki w dalszym ciągu są niebezpieczne dla żeglarzy i odwołano zmagania.

W niedzielę odbył się wyścig eliminacyjny grupy "brązowej" z udziałem 66 zawodników (walka o miejsca 1-12, premiowane awansem do grupy "srebrnej"), ale po pozytywnym rozpatrzeniu protestu technicznego rezultaty anulowano.

Jak poinformowali organizatorzy, we wtorek w Haapsalu ma być słonecznie i wiatr o prędkości 2,4-3,0 m/s. Takie warunki powinny umożliwić przeprowadzenie wyścigów.

Reklama

Impreza pierwotnie miała odbyć się na Mazurach, ale zmieniono lokalizację z powodu złych warunków lodowych. W mistrzostwach świata bierze udział 160 zawodników z 17 krajów. Na liście startowej jest 33 Polaków.

Tytułu broni Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki). Rok temu srebrny medal zdobył jego klubowy kolega Robert Graczyk, a brązowy - Amerykanin John Dennis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje