Reklama

Reklama

Bobsleistki rywalizowały w czwórkach razem z mężczyznami

Kanadyjka Kaillie Humphries oraz Amerykanka Elana Meyers Taylor zostały pierwszymi kobietami, które rywalizowały wspólnie z mężczyznami w bobslejowych czwórkach. W zawodach Pucharu Ameryki Północnej w Park City zajęły szóste i siódme miejsce.

Na starcie stanęło 11 załóg. Zwyciężył Amerykanin Nick Cunningham, przed swoim rodakiem Stevenem Holcombem, złotym medalistą olimpijskim w tej konkurencji z Vancouver.

Do tej pory w najważniejszych zawodach kobiety rywalizowały tylko w dwójkach. Humphries jest mistrzynią olimpijską z Vancouver (2010) i Soczi (2014), a Meyers Taylor na tych samych igrzyskach zdobywała kolejno brązowy i srebrny medal. Od tego sezonu panie dopuszczono do rywalizacji z mężczyznami w czwórkach.

Reklama

- Na razie jestem nieco rozczarowana, bo liczyłam na lepszy wynik. Wyjątkowość tych zawodów pewnie dotrze do mnie za jakiś czas. Było naprawdę fajnie - przyznała Meyers Taylor.

Obie bobsleistki planują także udział w zbliżających się analogicznych zmaganiach w Kanadzie i Francji, aby uzyskać prawo startu w Pucharze Świata. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL