Biathlonowy PŚ: Gwizdoń daleko

Po wspaniałym występie w San Sicario duże nadzieję wiązaliśmy z dzisiejszym występem Magdaleny Gwizdoń w dzisiejszym biegu sprinterskim na dystansie 7.5 km biathlonowego Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce. Niestety, Polka zajęła odległe miejsce.

Reprezentantka Polski, która na olimpijskiej trasie w San Sicario zajęła 2 miejsce, w Pokljuce szanse na dobrą lokatę pogrzebała podczas pierwszej wizyty na strzelnicy, kiedy popełniła aż trzy błędy. W drugim strzelaniu było już trochę lepiej (jeden błąd) i ostatecznie została sklasyfikowana na 47. miejscu.

Lepiej od Gwizdoń zaprezentowała się Krystyna Pałka (39. lokata). Do biegu na dochodzenie (w którym wystąpi 60 najlepszych biathlonistek dzisiejszego sprintu) zakwalifikowała się także Katarzyna Ponikwia (55. miejsce). Sztuka ta nie udała się Magdalenie Nykiel (66).

Sprint zakończył się zwycięstwem Francuzki Sandrine Bailly. Na drugim stopniu podium stanęła Chinka Yinchao Kong, a trzecia lokata przypadła reprezentantce Norwegii Gro Istad-Kristiansen.