Bezkonkurencyjny Sikora, emocje w biegu pań

W Kościelisku Kirach rozegrano pierwszą konkurencję mistrzostw Polski w biathlonie. W sprincie mężczyzn nie było niespodzianki. Złoty medal zdobył Tomasz Sikora.

Wicemistrzem Polski został Krzysztof Pływaczyk, a na najniższym stopniu podium uplasował się Michał Piecha.

Dużo emocji dostarczył bieg sprinterski pań. Krystyna Pałka była bezbłędna na strzelnicy, ale niewiele zabrakło, a złoty medal trafiłby w ręce Magdaleny Gwizdoń. Mimo trzech błędów na strzelnicy, 27-letniej zawodniczce zabrakło pół sekundy, by wyprzedzić Pałkę. Brązowy medal przypadł Magdalenie Nykiel.

W sprincie rywalizowało 37 zawodniczek i 48 zawodników.

Na środę zaplanowano biegi na dochodzenie seniorek na 10 km i seniorów - na 12,5 km. Mistrzostwa potrwają do soboty.

Wyniki biegów sprinterskich:
seniorki (7,5 km)
1. Krystyna Pałka (AZS AWF Katowice)    24.13,6 (0)
2. Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec)    strata  0,5 s (3)
3. Magdalena Nykiel (MKS Karkonosze/SMS)   15,8 (2)
4. Agnieszka Grzybek (MKS Karkonosze/SMS)  23,7 (2)
5. Katarzyna Ponikwia (BKS WP-Kościelisko) 37,8 (0)
6. Weronika Nowakowska (MKS Duszniki Zdrój/SMS)  43,8 (1)
seniorzy (10 km)
1. Tomasz Sikora (NKS Dynamit Chorzów)     - 24.51,9 (1)
2. Krzysztof Pływaczyk (AZS AE Wrocław) strata  34,1 s (1)
3. Michał Piecha (AZS AWF Katowice)             53,0 (0)
4. Stanisław Kępka (BLKS Żywiec)              2.13,7 (1)
5. Paweł Lasek (AZS AE Wrocław)               2.18,3 (2)
6. Marek Bujak (MKS Karkonosze/SMS)           2.22,7 (2)