Reklama

Reklama

Bartłomiej Marszałek z wielkimi ambicjami w nowej łodzi

Bartłomiej Marszałek 28 czerwca zainauguruje występy w eliminacjach motorowodnych mistrzostw świata Formuły1 H2O. Siódmy zawodnik ubiegłorocznej edycji cyklu wystartuje w nowym bolidzie włoskiej firmy DAC Racing. Jak zaznaczył, interesują go lokaty bliżej podium.

W pierwszych zawodach w nowej łodzi, zaprezentowanej w poniedziałek na konferencji prasowej w stołecznym Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II, Marszałek (Polonia Warszawa) weźmie udział 28 czerwca we francuskim Evian. Kolejne wyścigi odbędą się w Portugalii, dwukrotnie w Chinach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Reklama

- Starty w Formule 1 H2O wymagają od zawodników wielu lat nauki i niezbędnej pokory. Łódź, którą posiada ma 450 koni mechanicznych i osiąga prędkość 100 km na godzinę w zaledwie 2,5 sekundy. Specjalnych predyspozycji wymaga się od pilota takiego bolidu pędzącego z szybkością 250 km na godzinę. Dojrzałem jako człowiek i sportowiec, aby zasiąść za sterami takiej łódki - powiedział Marszałek.

W pierwszym roku startów w F1 H2O uplasował się na dwunastym miejscu. Ubiegły sezon zakończył na siódmym.

Sukcesów 32-letniemu Marszałkowi życzył prezes zarządu Totalizatora Sportowego Wojciech Szpil mówiąc, że dwa ostatnie lata pokazały skuteczność programu Szkoły Mistrzów Lotto, a współpraca mistrzów z uczniami może przynieść sukcesy na arenie międzynarodowej.

Pozostały pary szkoły Krzysztof Hołowczyc z Martinem Kaczmarskim biorą udział w rallycrossowych mistrzostwach świata w klasie RX Lites Cup, natomiast Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski w Fordzie Raptorze w rajdach cross country w kategorii T2.

Podczas spotkania jeden z najbardziej utytułowanych motorowodniaków Waldemar Marszałek przekazał Muzeum Sportu i Turystyki rodzinną łódkę z numerem 11, na której największe sukcesy odnosili on i jego synowie Bernard oraz Bartłomiej.

- To nie jest żaden grat, którego chcemy się pozbyć. Ten pełnowartościowy sprzęt po naradzie rodzinnej postanowiliśmy przekazać do muzealnych zbiorów. Można na nim wystartować w najbliższych zawodach - podkreślił Marszałek senior.

Kalendarz startów Bartłomieja Marszałka w MŚ Formuły1 H2O:

28 czerwca     - Evian (Francja)

 2 sierpnia    - Porto (Portugalia)

 1 października - Liuzhou (Chiny)

11 października - Szanghaj (Chiny)

11 grudnia     - Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

18 grudnia     - Szardża (ZEA)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje