Reklama

Reklama

Baja Poland: Jakub Przygoński wygrał prolog

Lider klasyfikacji Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych Jakub Przygoński z pilotem Tomem Colsoulem jadący Mini John Cooperem byli najszybsi na trasie siedmiokilometrowego prologu, który rozpoczął 10. edycję rajdu Baja Poland.

Zwycięstwo dało Przygońskiemu przywilej wyboru kolejności startu w pierwszym porannym sobotnim odcinku specjalnym, którego długość wyniesie ponad 220 km. Ostatecznie lider klasyfikacji zdecydował, że pojedzie jako drugi. 

"To był dobry prolog. Przejechaliśmy go bez błędów. Było dużo zakrętów, wielkie koleiny, bo jechaliśmy jako ostatni samochód. Wyniki były na styk, bo z Martinem Prokopem wygraliśmy o sekundę" - przyznał Przygoński na mecie. 

Za Polakiem uplasowali się dwaj jego najgroźniejsi konkurenci w walce o zwycięstwo w całym tegorocznym cyklu Pucharu Świata: Czech Martin Prokop i Rosjanin Władimir Wasiliew. Czwarte miejsce zajął pięciokrotny triumfator Bai Poland Krzysztof Hołowczyc. Olsztynianin nie wznowił kariery, ale jest od lat "twarzą szczecińskiej imprezy" i zawsze wraca na zachodniopomorskie bezdroża.

Reklama

"Na jednym z zakrętów zgasiłem silnik. To był mój błąd i stąd się pojawiły straty. Na szczęście nie była na tyle duża, że nie spadliśmy na jakieś odległe miejsce" - komentował przejazd olsztynianin, który podobnie jak Przygoński jedzie samochodem Mini John Cooper. 

Hołowczyc rozpocznie sobotni odcinek specjalny. Tego dnia kierowcy dwukrotnie zmierzą się z trasą długości 220 km. Rajd zakończą cztery niedzielne odcinki specjalne o łącznej długości 56 km. 

Columna Medica Baja Poland jest dziewiątą eliminacją cyklu Pucharu Świata Cross Country FIA. Po niej do zakończenia cyklu pozostaną jeszcze dwa rajdy: w Maroku i Portugalii. W klasyfikacji generalnej Przygoński ma 258 pkt, Wasiliew traci do Polaka 57 pkt, a Prokop 74. Zwycięzca Baja Poland dopisze do swego konta 30 pkt.

Wyniki prologu:

  • 1. Jakub Przygoński/Tom Colsoul (Polska/Belgia) Mini John Cooper     6.02,7
  • 2. Martin Prokop/Jan Tomanek (Czechy) Ford Raptor RS Cross       strata 1 s
  • 3. Władimir Wasiliew/Konstantin Zilcow (Rosja) Toyota Hilux Overdrive  10
  • 4. Krzysztof Hołowczyc/Łukasz Kurzeja (Polska) Mini John Cooper        14
  • 5. Miroslav Zapletal/Bartosz Momot (Czechy/Polska) F150 EVO            17
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy