Reklama

Reklama

Bachleda-Curuś wygrała na 1000 i 5000 m

Katarzyna Bachleda-Curuś (LKS Poroniec Poronin), Konrad Niedźwiedzki (AZS Zakopane) i Sławomir Chmura zdobyli w niedzielę w Zakopanem złote medale w ostatnim dniu mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach.

- Dzisiejsze zwycięstwo bardziej smakuje niż to na 1500 m, ponieważ na tym dystansie (1000 m) dawno nie wygrywałem. Złoty medal dedykuję mojej mamie, bo to był jej ulubiony dystans (Zofia Niedźwiedzka z domu Budz była zawodniczką sekcji łyżwiarstwa szybkiego SNPTT Zakopane - PAP) - nie krył radości z udanego startu Konrad Niedźwiedzki.

W niedzielę w Zakopanem panowały bardzo zmienne warunki pogodowe. - Nic dodać nic ująć - lód był miękki i wszystkim biegało się trudno, a to odbiło się na wynikach - podkreślił Niedźwiedzki.

Reklama

Medaliści MP:

1000 m kobiet

1. Katarzyna Bachleda-Curuś (LKS Poroniec Poronin) 1.20,14

2. Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin) 1.21,16

3. Katarzyna Woźniak (WTŁ Stegny Warszawa) 1.22,59

5000 m kobiet

1. Katarzyna Bachleda-Curuś (LKS Poroniec Poronin) 8.01,99

2. Katarzyna Woźniak (WTŁ Stegny Warszawa) 8.07,69

3. Karolina Domanska-Ksyt (KS Pilica Tomaszów Maz.) 8.16,92

1000 m mężczyzn

1. Konrad Niedźwiedzki (AZS Zakopane) 1.13,67

2. Maciej Ustynowicz (RKS Marymont Warszawa) 1.13,89

3. Zbigniew Bródka (AZS Opole) 1.13,97

10 000 mężczyzn

1. Sławomir Chmura (MKS MOS Pruszków Milanówek) 14.26,15

2. Sebastian Druszkiewicz (AZS Zaskopane) 14.38,62

3. Jan Szymański (RKS Marymont Warszawa) 14.43,32

medaliści młodzieżowych MP:

1000 m kobiet

1. Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin) 1.21,16

2. Katarzyna Woźniak (WTŁ Stegny Warszawa) 1.22,59

3. Ewelina Przeworska (KS Orzeł Elbląg) 1.24,96

5000 m kobiet

1. Katarzyna Woźniak (WTŁ Stegny Warszawa) 8.07,69

2. Aleksandra Goss (WTŁ Stegny Warszawa) 8.23,21

3. Ewelina Przeworska (KS Orzeł Elbląg) 8.37,06

1000 m mężczyzn

1. Maciej Biega (SKŁ Górnik Sanok) 1.14,25

2. Tomasz Budz (AZS Zakopane) 1.16,06

3. Daniel Gwadera (RKS Marymont Warszawa) 1.16,76

10 000 m mężczyzn

1. Jan Szymański (RKS Marymont Warszawa) 14.43,32

2. Roland Cieślak (KS Pilica Tomaszów Maz.) 14.45,50

3. Piotr Głowacki (AZS Zakopane) 15.20,90

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje