Reklama

Reklama

Awans Stefańskiej i Florasa do turnieju głównego

Kinga Stefańska (SPAR-Zamek Tarnobrzeg) i Robert Floras (Kolping Frac Jarosław) awansowali w czwartek do turnieju głównego singla World Touru w Warszawie. Na podstawie rozstawienia w piątek w 1/32 finału wystąpi czworo polskich tenisistów stołowych.

Stefańska i Floras odnieśli w eliminacjach po dwa zwycięstwa, ale ze względu na większą liczbę zgłoszonych pingpongistów i odległy numer grupy (37), polski zawodnik musiał rozegrać jeszcze pojedynek barażowy. Pokonał w nim Czecha Tomasa Treglera 4:2 (6:11, 11:6, 11:9, 8:11, 11:8, 11:5).

Wśród kobiet drugie miejsca w swoich grupach zajęły Sandra Wabik, Roksana Załomska, Klaudia Kusińska, Natalia Bajor i Joanna Kiedrowska. Zachowały one szansę występu w zawodach głównych, bowiem awans uzyskały triumfatorki 26 grup, zaś dolosowanych zostanie sześć "szczęśliwych przegranych" (lucky loser).

Reklama

W rywalizacji mężczyzn zwycięzcy grup 1-24 bezpośrednio kwalifikowali się do turnieju na Torwarze (w środę powiodło się mistrzowi Polski juniorów Markowi Badowskiemu), zaś z 25-40 musieli, tak jak Floras, grać rundę KO, czyli według zasady przegrywający odpada.

O pechu może mówić powołany z rezerwy Daniel Bąk. Zawodnik pierwszoligowej Warty Kostrzyn nad Odrą po pierwszym dniu rywalizacji miał na koncie zwycięstwo nad utytułowanym 45-letnim Czechem Petrem Korbelem 4:2 i porażkę z 39-letnim Słowakiem niemieckiego pochodzenia Thomasem Keinathem 3:4.

- Gdyby dziś Korbel wygrał 4:2 lub 4:3, to ja bym awansował do fazy KO, ale niestety, Czech zwyciężył 4:1. Zabrakło mi seta - powiedział Bąk.

Włosy Korbela przyprószyła siwizna, przy stole niewiele biega, ma jakieś problemy z nogą, ale wciąż gra na przyzwoitym poziomie. Do turnieju głównego przebił się po triumfie nad Rosjaninem Fiodorem Kuzminem 4:1.

Na podstawie rozstawienia na Torwarze powalczą Katarzyna Grzybowska, Natalia Partyka, Daniel Górak i Wang Zeng Yi. Dla nich to również wewnętrzna rywalizacja o miejsce w singlu w igrzyskach w Rio.

Losowanie nie oszczędziło Badowskiego, który trafił na dwukrotnego mistrza Europy, zajmującego piąte miejsce w rankingu światowym Niemca Dimitrja Ovtcharova. Na liście międzynarodowej federacji przed nim są tylko Chińczycy. Z kolei Załomska zagra z siódmą rakietą świata Singapurką Feng Tianwei. Dla porównania, Badowski jest 401., a Załomskiej w ogóle nie ma w rankingu.

Występujący w PKS Kolping Frac Jarosław Robert Floras wylosował Jiang Tianyia (Hongkong), z którym kiedyś grał w Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Wyniki losowania gry pojedynczej - 1/32 finału:

Katarzyna Grzybowska (Polska) - Olga Baranowa (Rosja) Natalia Partyka (Polska) - Mizuki Morizono (Japonia) Kinga Stefańska (Polska) - Shao Jieni (Portugalia) Roksana Załomska (Polska) - Feng Tianwei (Singapur)

Wang Zeng Yi (Polska) - Lubomir Jancarik (Czechy) Daniel Górak (Polska) - Can Akkuzu (Francja) Marek Badowski (Polska) - Dimitrij Ovtcharov (Niemcy) Robert Floras (Polska) - Jiang Tianyi (Hongkong)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje