Reklama

Reklama

Atlas pozostanie sponsorem tytularnym hali w Łodzi

Łódzka Atlas Arena, w której m.in. polscy siatkarze rozgrywali mecze mistrzostw świata, nie zmieni nazwy do 2019 roku - poinformowali w poniedziałek na konferencji prasowej zarządcy obiektu. Firma Atlas pozostanie sponsorem tytularnym obiektu.

Atlas i łódzka spółka Miejska Arena Kultury i Sportu podpisały aneks do umowy, która została objęta klauzulą poufności co do wysokości kontraktu.

Konkurs na dzierżawcę praw do nazwy Areny ogłosił operator łódzkiej hali widowiskowo-sportowej na początku lipca. Umowa z poprzednim sponsorem tytularnym kończyła się w sierpniu.

Hala w Łodzi, która może pomieścić ponad 13,8 tys. widzów, została oddana do użytku w 2009 roku. Od tamtego czasu nosi nazwę Atlas Arena, bowiem na pięć lat prawa do nazwy wykupiła ta łódzka firma. Zapłaciła za to pięć milionów złotych.

Reklama

Przedstawiciele operatora hali nie ukrywali, że głównym czynnikiem, który miał decydować o wyborze oferty były warunki finansowe. Liczyli na wyższe wpływy z tego tytułu, a jako przykład podawali sopocką Ergo Arenę, która rocznie z tytułu sprzedaży prawa do nazwy osiąga ponad 2,4 mln zł. Czy tak jest, nie wiadomo, bo nowa umowa została objęta klauzulą poufności co do wysokości kontraktu.

W ciągu pięciu lat w łódzkiej Atlas Arenie odbyło się prawie 300 imprez - głównie sportowych i muzycznych. Hala gościła m.in. mistrzostwa Świata siatkarzy, mistrzostwa Europy koszykarzy i siatkarek, mecze Ligi Światowej w siatkówce czy gale bokserskie i KSW.

Odbywają się w niej także koncerty światowych gwiazd. Występowały w niej m.in. zespoły Depeche Mode, Aerosmith, Black Sabbath i Muse, a także Roger Waters, Rihanna, Sting, Eric Clapton, Shakira czy Leonard Cohen. Przez pięć lat hala gościła prawie 2,2 mln osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje