Reklama

Reklama

Armin Zoeggeler zamierza powalczyć w Soczi o szósty medal olimpijski

38-letni Włoch Armin Zoeggeler, jeden z najlepszych saneczkarzy świata, zapowiedział, że wystąpi w igrzyskach w Soczi w 2014 roku, gdzie zamierza powalczyć o szósty olimpijski medal. Oznacza to, że nie zakończy kariery przed 40. urodzinami.

Zoeggeler jest mistrzem olimpijskim w jedynkach z Salt Lake City (2002) i Turynu (2006). Poza tym zdobył srebrny krążek w Nagano (1998) oraz brązowe w Lillehammer (1994) i Vancouver (2010).

- Medal w Soczi byłby jak wisienka na torcie, piękne ukoronowanie mojej kariery, dlatego postanowiłem kontynuować starty. Nie ukrywam, że testowe przejazdy na olimpijskim torze w Soczi mi się bardzo podobały. To bardzo ciekawy obiekt i czułem się na nim bardzo komfortowo - powiedział włoski saneczkarz, który 15-krotnie stawał na podium w MŚ (sześć złotych, pięć srebrnych i cztery brązowe medale).

Reklama

Dziesięć razy, w tym w ostatnich sześciu sezonach, triumfował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (wcześniej także w latach 1998, 2000-01, 2004). W tym cyklu wygrywał w 54 zawodach, co jest rekordowym osiągnięciem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL