Reklama

Reklama

Aleksandra Mirosław wygrywa eliminacje. Dominacja Polek!

Aleksandra Mirosław uzyskała najlepszy czas eliminacji podczas mistrzostw Europy we wspinaczce. Odpadały tylko dwie zawodniczki, Polki zajęły pięć czołowych lokat.

Multidyscyplinarne mistrzostwa Europy w Monachium to nie tylko zmagania lekkoatletów czy kolarzy, ale również specjalistów od wspinaczki. O godzinie 14:00 rozpoczynały się eliminacje we wspinaczce na czas kobiet. W akcji oglądaliśmy nie tylko naszą największą gwiazdę - Aleksandrę Mirosław, ale i cztery inne nasze zawodniczki: Aleksandrę i Natalię Kałuckie, Patrycję Chudziak oraz Annę Brożek.

Świetny występ Aleksandry Mirosław w pierwszej rundzie eliminacji

Jako pierwsza z "Biało-Czerwonych" prezentowała się Chudziak. Uzyskała czas 8,267 sekundy. Brożek spisała się wyraźnie lepiej i zanotowała wynik 8,163.

Były to jednak wyniki daleko w tyle za popisem Mirosław. Nasza gwiazda i faworytka czempionatu uzyskała wynik 6,692. Aleksandra Kałucka zanotowała wynik 7,100.

Reklama

Ostatnia z Polek, Natalia Kałucka zanotowała czas 7,593. 

Druga seria eliminacyjna:

W drugiej serii eliminacyjnej (w której zawodniczki startują z przeciwnego toru, niż w pierwszej) Chudziak zanotowała czas 7,639 i poprawiła swój wynik. Swój czas poprawiła także Brożek (7,602). Polki zajęły ostatecznie pięć czołowych miejsc w kolejności: Mirosław, A. Kałucka, N. Kałucka, Brożek, Chudziak.

Finał o godzinie 15:30.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL