Reklama

Reklama

Albański ciężarowiec zdyskwalifikowany na dwa lata za doping

Albański sztangista Hysen Pulaku, który jako pierwszy został skreślony z listy startowej igrzysk w Londynie za stosowanie dopingu - sterydu anabolicznego stanozololu, został zdyskwalifikowany na dwa lata przez Światową Federację Podnoszenia Ciężarów (IWF).

19-letni zawodnik, szósty na mistrzostwach Europy w 2012 roku w kategorii 77 kg, przyłapany 23 lipca podczas treningu, nie będzie mógł startować do 27 lipca 2014.

Do początku listopada MKOl potwierdził dziewięć przypadków dopingu u uczestników igrzysk olimpijskich w Londynie. Dwojgu zawodnikom odebrano medale.

Złoty straciła triumfatorka konkursu pchnięcia kulą Białorusinka Nadieżda Ostapczuk, a otrzymała go Nowozelandka Valerie Adams. Z kolei brązowy, zdobyty w stylu wolnym w kategorii 74 kg, oddał zapaśnik Sosłan Tigijew z Uzbekistanu.

Reklama

W organizmie Uzbeka wykryto znajdującą się na liście zabronionych substancji methylexaneaminę, natomiast u Ostapczuk - metenolon. Białorusinka została zdyskwalifikowana tylko na rok przez swój narodowy komitet olimpijski, który uwierzył jej zapewnieniom, że nie wiedziała o przyjmowaniu niedozwolonych środków. Ostapczuk była badana dzień przed rywalizacją w Londynie, a także dzień po zwycięstwie.

 Do ich podawania bez wiedzy zawodniczki przyznał się trener Aleksander Jefimow, za co został zdyskwalifikowany na cztery lata.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje