Reklama

Reklama

35. miejsce Jarosława Skrzyczyńskiego w Goeteborgu

Jarosław Skrzyczyński nie wystąpi w niedzielnym finale jeździeckiego Pucharu Świata w skokach przez przeszkody w szwedzkim Goeteborgu. O prymat ubiegać się będzie 24 zawodniczek i zawodników. Polak sklasyfikowany został po dwóch półfinałach na 35. miejscu.

Skrzyczyński z klubu Agro-Handel Śrem w zawodach kończących cykl PŚ startował na 10-letnim ogierze Balouzino. W pierwszym półfinale pokonał parcours w konkursie szybkości (wysokość przeszkód 150 cm) bez punktów karnych i uplasował się na 24. pozycji, natomiast w drugim (dwunawrotowym) był 37. Miał bowiem aż cztery zrzutki.

Reklama

W półfinałach triumfowali Amerykanka Beezie Madden na Simonie oraz Szwajcar Steve Guerdat na Nino de Bussonnets.

Polak lepiej spisał się w tzw. zawodach towarzyszących. W konkursie nr 5 zwykłym (przeszkody 140 m) był na wałachu Crazy Quick drugi, natomiast nr 2 na wałachu Baltazarze du Rouet - 13.

Przed Skrzyczyńskim w finałowej imprezie Pucharu Świata wystąpili: Grzegorz Kubiak (cztery razy), Krzysztof Prasek, Jacek Zagor, Łukasz Jończyk i Krzysztof Ludwiczak. Pierwszy finał odbył się w 1979 roku, także w Goeteborgu, a zwyciężył wtedy Austriak Hugo Simon na Gladsonie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje