Reklama

Reklama

100 mln dolarów dla trenera Sebastiana Janikowskiego

John Gruden wrócił na ławkę trenerską Oakland Raiders. Z występującym w lidze futbolu amerykańskiego NFL klubem związał się 10-letnim kontraktem. W tym czasie ma zarobić 100 mln dolarów, co jest rekordową kwotą. Zawodnikiem Raiders jest Sebastian Janikowski.

Gruden pracował w Oakland w latach 1998-2001. Po tym, jak został zwolniony, objął Tampa Bay Buccaneers. Z drużyną z Florydy od razu dotarł do Super Bowl, a w nim pokonał... Raiders. Buccaneers opuścił w 2008 roku, a następnie został ekspertem stacji ESPN.

Raiders sezon 2017 zakończyli z bilansem sześciu zwycięstw oraz 10 porażek i nie awansowali do trwającej obecnie fazy play off. Z posadą trenera 31 grudnia pożegnał się Jack Del Rio.

Z powodu kontuzji Janikowski nie wystąpił w żadnym meczu rozgrywek 2017. Przyszłość w NFL blisko 40-letniego kopacza jest niepewna, bo właśnie kończy się jego kontrakt.

Reklama

Pochodzący z Wałbrzycha zawodnik został wybrany do Raiders w drafcie w 2000 roku. Jest klubowym liderem w liczbie rozegranych meczów (268) i zdobytych punktów (1799). Jest również ligowym rekordzistą pod względem celnych uderzeń z odległości co najmniej 55 jardów (ok. 50,3 m). Ma na koncie aż 55 takich kopnięć. Najlepszy wynik to 63 jardy (57,6 m) w meczu z Denver Broncos w 2011 roku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama