Aleksandra Mirosław znów zachwyciła świat. Wspaniałe zwycięstwo i rekord
Aleksandra Mirosław prawie równo rok temu sprawiła, że cała Polska patrzyła z potrójną uwagą na to, co dzieje się we Francji podczas igrzysk olimpijskich. Mirosław pojechała tam jako główna faworytka do złota i ze złotym medalem wróciła. W sobotę 12 lipca Mirosław wygrała zawody Pucharu Świata w Chamonix-Mont-Blanc, z najlepszym czasem w tym roku na świecie.

Aleksandra Mirosław powoli wpisuje się do świadomości polskiego kibica sportu jako ktoś, kto właściwie w każdej chwili może dać chwile radości. Podobnym statusem cieszą się z pewnością, choćby Kamil Stoch, Robert Lewandowski czy Iga Świątek.
Nasza polska tenisistka w trakcie igrzysk olimpijskich w Paryżu złapała bardzo dobrą relację, a przynajmniej tak to wygląda w mediach społecznościowych. W sobotę 12 lipca Świątek stała przed swoim być może największym wyzwaniem w karierze, a więc wygraniem seniorskiego Wimbledonu.
Aleksandra Mirosław wygrała Puchar Świata. Rekord sezonu
Polka ze swoich zadań wywiązała się wzorowo i w finale turnieju na londyńskich kortach w sposób wręcz dominatorski pokonała Amandę Anisimową. Kilka godzin po tym meczu Aleksandra Mirosław walczyła o wygraną w Pucharze Świata w Chamonix-Mont-Blanc.
Mistrzyni olimpijska z Paryża wczoraj wieczorem wygrała kwalifikacje do finału we wspinaczce sportowej na czas z wynikiem 6,389. Wieczorem, dokładnie o godzinie 21:00 Mirosław walczyła o wygraną i w swoim stylu nie dała rywalkom żadnych szans. Mirosław wygrała z wynikiem 6,19. To najlepszy czas w tym sezonie na świecie.











![Najpierw Polska, teraz zespół Heynena. Ich zwycięska seria trwa [WIDEO]](https://i.iplsc.com/000MX4UEYHKC3DLX-C401.webp)