Kariera Rosjanki kompletnie przekreślona. Nie było litości, drakońska kara
Wicemistrzyni olimpijska z Londynu i pięciokrotna mistrzyni świata Tatiana Kaszyrina została zdyskwalifikowana na osiem lat za stosowanie niedozwolonych środków dopingujących. To jednak nie koniec kary, bowiem jak poinformował portal "Inside the Games" Rosjanka została pozbawiona także sześciu tytułów, a jej rekordy świata zostały wykreślone. Praktycznie cała jej kariera, burzliwa i pełna zakrętów, trafiła na śmietnik historii.

Rosyjska sztangista została zawieszona już w grudniu 2020 roku. Niedawno, zgodnie z komunikatem Rosyjskiej Agencji Antydopingowej (RUSADA), jej wina została potwierdzona. To oznacza koniec kariery zawodniczki, która jeszcze przed igrzyskami w Tokio uchodziła za faworytkę do złota.
Kariery, która teraz praktycznie całkowicie została wyrzucona na śmietnik, bowiem, zgodnie z informacjami portalu "Inside the Games", ośmioletnia dyskwalifikacja Rosjanki to nie wszystko.
Kariera Rosjanki przekreślona, nie mieli litości
Kaszyrina w toku postępowania antydopingowego straciła trzy tytuły mistrza świata, trzy tytuły mistrza Europy i szereg innych zwycięstw odniesionych w latach 2013-2017. A pamiętajmy, że mowa o zawodniczce, która przez sześć lat była niepokonana w międzynarodowych zawodach, bijąc przy okazji kilka niewyobrażalnych rekordów świata. Teraz ich wartość jest jednak żadna.
Wszystkie wyniki uzyskane przez Tatianę Kaszyrinę w okresie od 1 kwietnia 2013 r. do 19 czerwca 2017 r. zostały skasowane, ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami, w tym utratą wszelkich tytułów, nagród, medali, punktów oraz nagród i pieniędzy za występy
Sportowy Sąd Arbitrażowy wydał orzeczenie w tej sprawie po złożeniu odwołań przez Rosyjską Agencję Antydopingową (RUSADA) i Światową Agencję Antydopingową (WADA) od decyzji trybunału o oczyszczeniu Kaszyriny z wszelkich zarzutów.
Wpadka w wieku 15 lat!
Kariera rosyjskiej sztangistki nie przypomina modelowej. Choć w 2012 roku została, w wieku 21 lat, wicemistrzynią olimpijską, a w dorobku ma pięć złotych medali mistrzostw świata, to właściwie od początku miała kłopoty ze stosowaniem niedozwolonych środków. Kaszirina po raz pierwszy problemy miała jako 15-latka w 2006 roku, gdy nie przeszła testu narkotykowego i była zawieszona na dwa lata.
Teraz w praktyce przekreślono jej dorobek, odebrano tytuły i rekordy. Jeżeli ktoś pierwszą wpadkę dopingową zaliczył w wieku 15 lat, trudno wróżyć mu świetlaną przyszłość Kaszyrina zapisała czarną kartę w historii sportu i trafia na jego margines w pełni zasłużenie.








