Reklama

Reklama

"Złamano przywilej Wimbledonu". Skorzystała na tym Iga Świątek i podała powód

Iga Świątek potwierdziła, że organizatorzy Wimbledonu złamali dotychczasowe zasady, pozwalając zawodnikom potrenować na korcie centralnym. Jak przyznała Polka przed kamerami Polsatu Sport, to dużo jej dało, ponieważ był to jej pierwszy kontakt z tym obiektem.

Iga Świątek ma już w kieszeni awans do drugiej rundy Wimbledonu. W swoim pierwszym tegorocznym meczu na londyńskich kortach liderka rankingu WTA ograła 6:0, 6:3 Janę Fett.

Po meczu Iga Świątek stanęła przed kamerą Polsatu Sporty, by udzielić wywiadu. Jedno z pytań dotyczyło zmiany dotychczasowego zwyczaju, na którym skorzystała Polka.

- Novak Djoković mówił, że po raz pierwszy "złamano przywilej Wimbledonu". Można teraz wejść wcześniej (na kort centralny - przyp. red.) i potrenować. To prawda? - zagadnął naszą tenisistkę Tomasz Lorek.

Reklama

- Tak. Miałam okazję potrenować na korcie centralnym. Myślę, że dużo mi to dało, bo jeszcze nigdy na nim nie grałam. Myślę, że również ze względu na to, że ta trawa rok temu była dość śliska pozwolili, żebyśmy trochę wydeptali ją przed turniejem - przyznała Iga Świątek, której rywalką w drugiej rundzie Wimbledonu będzie Holenderka Lesley Pattinama Kerkhove.

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w sieci?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL