Reklama

Reklama

Wyjątkowe wyróżnienie dla Igi Świątek! Powtórzyła wyczyn Agnieszki Radwańskiej

Iga Świątek otrzymała nagrodę Billie Jean King Cup Heart Award - wyróżnienie za szczególne zaangażowanie i wzorową postawę w meczu reprezentacji narodowej, o czym poinformował Polski Związek Tenisowy. Jako triumfatorka, Polka mogła przekazać 3 tysiące dolarów na dowolną organizację charytatywną. Liderka rankingu WTA zdecydowała, że ITF wpłaci pieniądza na konto UNICEF Polska.

Poza Igą Świątek na liście nominowanych znalazły się także: Włoszka Jasmine Paolini, Czeszka Marketa Vondrousova oraz reprezentacja Ukrainy, która przystąpiła do rywalizacji mimo toczącej się na terenie jej kraju wojny.

O zwycięstwie decydowały głosy kibiców, którzy w internetowej ankiecie wskazali właśnie na polską tenisistkę.

Iga Świątek zdobyła nagrodę Billie Jean King Cup Heart Award

W kwietniowych meczach Billie Jean King Cup w Radomiu Iga Świątek zadebiutowała w roli liderki rankingu WTA, wygrywając oba mecze singlowe. Straciła przy tym tylko jednego gema.

Reklama

Polka notuje w tym sezonie niesamowitą formą. Wygrała 28 ostatnich spotkań, triumfując w pięciu kolejnych turniejach. Teraz przygotowuje się do rywalizacji na wielkoszlemowych kortach Rolanda Garrosa.

Iga Świątek jako triumfatorka zdecydowała, by ITF wpłaciła 3 tysiące dolarów na rzecz UNICEF Polska.

Nagroda Billie Jean King Cup Heart Award jest przyznawana od 2009 roku, a wcześniej dwukrotnie zdobywała ją Agnieszka Radwańska (2013-14). Przed rokiem nominowana do niej była Magdalena Fręch, która zdobyła trzy punkty w meczu wygranym 3-2 z Brazylijkami w Bytomiu.

Reklama