Reklama

Reklama

Ważne wyznanie Igi Świątek. Ten turniej był przełomem! Oto jej nowe cele

Iga Świątek wzięła udział w dniu medialnym przed startem turnieju WTA 1000 w Toronto, jaki rozpoczyna się już dzisiaj. Polka zdradziła, że w drugiej części sezonu obrała kurs na nowe cele. Od teraz interesują ją nie tylko zwycięstwa.

Iga Świątek: Dlatego turniej w Toronto jest dla mnie szczególny

- Poprzednio w Toronto wystąpiłam w 2019 r. i zagrałam dwa wspaniałe mecze przeciw Carolinie Wozniacki i Naomi Osace. Po raz pierwszy poczułam, że mogę w tenisie osiągnąć coś naprawdę dużego - wspomina Iga.

W 2019 r. miała ledwie 17 lat, do Toronto Open musiała się przebijać przez kwalifikacje, a w I rundzie udało jej się pokonać byłą liderką światowego rankingu - Wozniacki 1-6, 6-3, 6-4. W kolejnej rundzie trafiła na aktualną liderkę Naomi Osakę i choć postawiła jej się mocno, to przegrała 6-7 (4), 4-6.

Wielka rywalka Igi Świątek wycofała się z turnieju

Reklama

Iga Świątek: Wtedy poczułam, że mogę osiągnąć coś wielkiego

- Wtedy byłam inną tenisistką niż teraz. W każdym treningu analizowałam nie tylko każde moje zagranie, ale też przeciwniczek, przewijałam to wiele razy. W ten sposób rywalki zdawały się być poza moim zasięgiem, a stojące przede mną wyzwanie bardzo trudnym. Te dwa mecze z Caroline i Naomi spowodowały, że poczułam, iż mogę coś osiągnąć w tenisie  - wspominała Polka.

Iga Świątek reaguje na słowa Lewandowskiego! Polak wywołał poruszenie

Wyznanie Igi Świątek: od rekordowej serii do rozwoju tenisa

Iga Świątek nawiązała też do niesamowitego rekordu 37 zwycięstw z rzędu, jakim zachwyciła w tym roku cały świat.

- Jestem świadoma, że są zawodniczki, które radziły sobie lepiej, ale i tak jestem dumna z tego, co osiągnęłam w pierwszej części sezonu - powiedziała Iga.

Iga zdradziła też, że jej celem nie jest tylko wygrywanie meczów.

- Oprócz odnoszenia zwycięstw chcę także robić postępy w grze, rozwijać mój tenis. Po Rolandzie Garrosie i Wimbledonie mieliśmy czas na potrenowanie. Mam nadzieję, że zdołam teraz wprowadzić do gry to, nad czym pracowaliśmy - zapowiada.

Iga Świątek po raz drugi w karierze wystąpi w National Bank Open w Toronto. Została najwyżej rozstawiona w turnieju. W I rundzie ma wolny los, w drugiej trafi na zwyciężczynie meczu Weronika Kudermietowa z Rosji oraz Shelby Rogers ze Stanów Zjednoczonych.

Iga Świątek poznała drabinkę. Wielkie nazwiska na jej drodze

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL